В Україні змінили військові звання Збройних Сил за стандартами НАТО

В Україні змінили військові звання Збройних Сил за стандартами НАТО

УНІАН

Відповідний законопроект депутати ухвалили у другому читанні та загалом.

Верховна Рада України ухвалила закон про приведення військових звань Збройних Сил України до стандартів НАТО. У четвер, 4 червня, за проєкт Закону за №2247 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо військових звань військовослужбовців" у другому читанні та загалом проголосував 291 нардеп.

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату ВРУ.

Так, згідно із Законом, військові звання "генерал армії України", "генерал-майор", "контрадмірал", "генерал-лейтенант", "віцеадмірал", "генерал-полковник", "адмірал", присвоєні до набрання чинності цим Законом, зберігаються за військовослужбовцями та особами, звільненими з військової служби у запас або у відставку.

"Законом з метою врегулювання штатно-посадових категорій, питань проходження служби, грошового та пенсійного забезпечення військовослужбовців та осіб, звільнених з військової служби, яким були присвоєні військові звання до набрання чинності цим Законом, прирівняно армійські (корабельні) військові звання вищого офіцерського складу", - йдеться в повідомленні.

В таких співвідношеннях:

  • генерал-майор (контрадмірал) - бригадний генерал (коммодор);
  • генерал-лейтенант (віцеадмірал) - генерал-майор (контрадмірал);
  • генерал-полковник (адмірал) - генерал-лейтенант (віцеадмірал);
  • генерал армії України - генерал (адмірал).

Законом внесено зміни і доповнення до Статуту внутрішньої служби ЗСУ; Дисциплінарного статуту ЗСУ; Стройового статуту ЗСУ, Статуту гарнізонної та вартової служб ЗСУ та Закону України "Про військовий обов’язок і військову службу", якими встановлено нові військові звання вищого офіцерського складу відповідно до військових звань, прийнятих у провідних країнах-членах НАТО.

Цей Закон набирає чинності від 1 травня 2020 року, крім підпункту 2 пункту 2 та пункту 6 розділу І. Вони набирають чинності від дня опублікування цього Закону.

Нагадаємо, що головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак хоче в рамках реформи армії скасувати 17 генеральських звань.

Президент присвоїв звання Героїв України двом бійцям "Альфи", які загинули в ООС

Президент присвоїв звання Героїв України двом бійцям "Альфи", які загинули в ООС