В Україні знищено скандальну вакцину проти кору та краснухи

На підприємстві з утилізації відходів на Сумщині спалили 8 мільйонів ампул простроченої вакцини від кори та краснухи, після щеплення якої помер одинадцятикласник.

Вакцину проти кору та краснухи, після щеплення якої у 2008 році загинув 11-класник з Краматорська, утилізували. Майже вісім мільйонів ампул, отриманої від Юнісеф допомоги, спалили у високотемпературних печах.

Останні рештки індійської вакцини, строк придатності якої сплив восени 2009 року, були знищені на підприємстві з утилізації відходів на Сумщині в місті Шостці.

Ще 700 тисяч ампул вакцини залишилися в Донецьку, з них вже знятий арешт. Як тільки їх привезуть на підприємство, вони також будуть знищені.

Усього утилізовано майже 8 мільйонів ампул, вартістю в 5 мільйонів доларів.

За знищення вакцини Україні довелося заплатити 200 тисяч гривень.

Після згоряння в печі в повітря, ні вірус кору, ні краснухи не потрапляє, запевнили на заводі.

Досі такого масового провалу вакцинації в Україні не було.

П'ять років тому в країні під час спалаху кору захворіли 45 тисяч людей і загинули 5. ЮНІСЕФ безкоштовно виділила Україні величезну партію комбінованої вакцини, щоби уникнути прогнозованої хвилі епідемії. 200 тисяч людей було імунізовано. Проте у 2008 році в місті Краматорську після вакцинації індійською вакциною помер одинадцятикласник Антон Тищенко.

Батьки юнака і висновки Генпрокуратури були одноголосні - зв'язок смерті з вакцинацією є. Щоправда, дві медичні спеціальні слідчі комісії це заперечили.

Водночас масову вакцинацію зупинили, бо навіть після виправдовувальних висновків експертів примусити до добровільної згоди на це імунізування українців уже було неможливо. Рівень відмов од щеплень зріс утричі.

Водночас наслідки невдалого вакцинування Україна відчуватиме ще не один десяток років, допоки не поверне довіру людей до державних щеплень.

Читайте також:

Мінздрав ліквідує "смертельну вакцину" від кору

Комітет ВР визнав вакцинацію від кору "медичним геноцидом"

Після вакцинації в Донецькій області померло друге немовля

Без вакцини від кору українці ризикують здоров'ям поколінь

ВідеоГоріла вакцина, палала

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: