В Україні знову можуть виникнути проблеми з електроенергією: в "Укренерго" пояснили причини

В Україні знову можуть виникнути проблеми з електроенергією: в "Укренерго" пояснили причини

Влітку в Україні можливий дефіцит електроенергії

Більшість об'єктів "Укренерго" були пошкоджені внаслідок російських обстрілів взимку.

Хоча зазвичай в Україні протягом весни й літа спостерігається надлишок потужності, цьогоріч влітку можливий дефіцит електроенергії.

Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

За його словами, більшість об'єктів "Укренерго" були пошкоджені внаслідок російських обстрілів взимку.

"Ми зараз активно займаємось їх відновленням. Також серйозні пошкодження отримали теплові та гідроелектростанції, які покривали суттєву частину нашого балансу. Тому ремонтна кампанія навесні та влітку 2023 року буде однією з найскладніших через зимові масштабні руйнування", — сказав Кудрицький.

Також він нагадав, що в окупації залишається декілька великих електростанцій – зокрема Запорізька АЕС.

"Їх нам не вистачало минулої зими і не вистачає зараз. Ми будемо активувати всі наявні генеруючі потужності влітку, щоб в період ремонтів підтримувати баланс енергосистеми. Але можливо, що потрібно буде замість експорту електроенергії, який зараз відновився, використовувати імпорт", – каже голова "Укренерго".

За його словами, дефіцит електроенергії – сезонне явище.

"В Україні впродовж весни та літа спостерігався надлишок потужності, тому ми могли експортувати електрику. Дефіцит в енергосистемі з'являвся восени та взимку. Але цього року через пошкодження наших електростанцій ми можемо бачити дефіцит і влітку, і його потрібно буде компенсувати збільшенням потужностей на електростанціях, а також імпортом електроенергії", – додав Кудрицький.

Раніше російська пропагандистка Скабєєва побідкалась, бо "не всі українці страждають". Її розлютило, що в нашій державі більше не вимикають електрику.

Нагадаємо, що верхні межі тарифів на електроенергію для приватних споживачів можуть зрости від 1,68 грн до 2,4 грн або на 2,8 грн за кВт-год. Експерт пояснив, чому цього не уникнути.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація