В Україні знову подорожчають алкогольні напої

Відповідний проект постанови було схвалено на засіданні Кабінету міністрів 23 вересня.

Уряд має намір підвищити мінімальні ціни на деякі види алкогольних напоїв, зокрема, на горілку і коньяк. Про це повідомило джерело в Міністерстві економіки України.

Співбесідник повідомив, що відповідний проект постанови було схвалено на засіданні Кабінету міністрів 23 вересня, проте до набуття чинності документ має пройти узгодження у ряді міністерств.

"Документ вимагає певного узгодження. Поки що зарано називати конкретні розміри збільшення ціни, оскільки вони уточнюватимуться", - сказало джерело.

Кабінет міністрів України ввів з 15 листопада 2008 р. мінімальні роздрібні і оптово-відпускні ціни на алкоголь українського виробництва.

Зокрема, мінімальна оптово-відпускна ціна на горілку і лікеро-горілчані вироби становить 58,33 грн. за 1 літр 100% спирту, роздрібна – 70 грн. за 1 літр 100% спирту. Мінімальна оптово-відпускна ціна на коньяк 3 зірки становить 104,17 грн. за 1 літр 100% спирту, роздрібна – 125 грн., на коньяк 4 зірки – мінімальна оптово-відпускна – 116,67 грн., роздрібна – 140 грн., коньяк 5 зірок – оптово-відпускна – 133,33 грн., роздрібна – 160 грн.

На інші спиртні дистиляти і спиртні напої – мінімальна оптово-відпускна ціна складає 104,17 грн. за 1 літр 100% спирту, роздрібна – 125 грн.

Нагадаємо, розв’язати проблему підліткового алкоголізму в Україні може лише більш жорсте законодавче обмеження продажу пива і слабкоалкогольних напоїв, що включає віднесення цього виду продукції до алкогольних напоїв. Таку думку висловили депутати від БЮТ, Партії регіонів, НУ-НС і Блоку Литвина.

Зокрема, депутати висловилися на підтримку законопроекту про обмеження споживання і продажу слабкоалкогольних напоїв, внесеного ще наприкінці 2007 року, який готується до розгляду в другому читанні. Цей проект пропонує обмеження споживання і продажу слабкоалкогольних напоїв, пива, з метою поліпшення здоров`я нації.

Читайте також:

Пиво в Україні прирівняють до горілки

В Україні нічого не робиться для того, щоб знизити алкоголізацію

У Києві обмежили продаж алкоголю

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: