В Україні знову збираються реформувати середню освіту

В Україні, як і більшості європейських країн, можуть запровадити так звану нижчу середню освіту до 15-16-річного віку, яка є базовою для здобуття повної загальної або професійної середньої освіти.

Президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень вважає, що в Україні слід запровадити так звану нижчу середню освіту до 15-16-річного віку.

"У більшості європейських країн обов'язковим є так звана нижча середня освіта до 15-16-річного віку, яка не дає права вступу до університету і є базовою для здобуття повної загальної або професійної середньої освіти. Можливо, Україні теж варто стати на цей шлях", - сказав Кремінь.

Одночасно, на його думку, це вимагає широкого громадського обговорення та досягнення суспільного консенсусу, а також внесення відповідних змін до Конституції України, яка проголошує повну середню освіту обов'язковою.

"В умовах стрімкого зростання обсягів інформації, підвищення вимог до професійного рівня працівників, фахівців з вищою освітою простежується чітка тенденція подальшого збільшення тривалості повної середньої освіти - у деяких європейських країнах вже сьогодні вона становить 13 і більше років", - додав він.

Президент НАПН також висловився щодо повернення до десятирічного терміну навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Він назвав це економічно та соціально необґрунтованим.

"Така освітня політика спрямована на пониження освітнього рівня молоді, неперспективна і веде до втрати конкурентоспроможності держави в сучасному світі", - наголосив Кремінь.

Читайте також:

Жоден український університет не потрапив до топ-1000 кращих вузів планети

Міносвіти запропонувало нові правила вступу до ВНЗ

Студентам дозволили здобувати другу вищу освіту одночасно із першою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: