В Україні зупинилося третє найбільше хімпідприємство за добу

"Сєверодонецьке об`єднання Азот" стало третім підприємством за добу після Одеського припортового заводу та аміачного заводу концерну "Стірол", яке припинило роботу.

Сьогодні на "Сєверодонецьке об`єднання Азот" зупинені основні виробництва. Про це повідомили в прес-службі Сєверодонецької міської ради.

Згідно з повідомленням, зупинка відбулася у зв`язку з обмеженням споживання природного газу за узгодженням з "Нафтогазом".

Нагадаємо, 8 січня на брифінгу в Києві заступник голови правління “Нафтогазу” Володимир Тріколіч повідомив, що підприємства хімічної промисловості України на прохання НАК “Нафтогаз України” тимчасово скоротили споживання газу на 50%.

“Ми попросили хімічні підприємства скоротити на 50% споживання газу на 1-2 дні. Це близько 15 млн. кубометрів на добу”, - сказав він. При цьому Тріколіч додав, що “ми вирівняємо ситуацію, і вже завтра (9 січня – ТСН.ua) почнемо відновлення газу в повному обсязі”.

До хімічних підприємств, які споживають газ як сировину, відносяться "Дніпроазот", "Рівнеазот", концерн "Стірол", "Одеський припортовий завод", ВАТ "Азот", а також "Сєверодонецьке об`єднання "Азот".

Нагадаємо, вчора через нестачу газу зупинився Одеський припортовий завод. Сьогодні про повну зупинку оголосив аміачний завод концерну "Стірол".

"Сєверодонецьке об`єднання "Азот" є третім за величиною в Україні виробником аміаку і одним із найбільших в Європі хімічних підприємств з виробництва азотних добрив, метанолу, оцтової кислоти, вінілацетату і його похідних, ацетилену, формаліну, каталізаторів, товарів побутової хімії й іншої хімічної продукції.

Крім того, критична ситуація спостерігається й у Запоріжжі. Тиск у газопроводах на сьогодні упав у півтора рази від робочих показників. Забезпечувати місто теплом вдається лише коштом комбінату “Запоріжсталь”. Металурги вдвічі зменшили споживання газу і спрямовують його в запорізькі котельні.

За словами посадовців, цього недостатньо. Температура у квартирах подекуди знизилася до 14-ти градусів. Якщо ситуація з газопостачанням не поліпшиться до наступної середи, місцеві заводи почнуть виводити з процесу технологічного споживання.ВідеоНегаразди із газом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: