В українських десантників один парашут на п’ятьох

Аеромобільні українські війська під загрозою самоліквідації. У десантників немає грошей навіть на парашути.

Відсутність коштів може призвести до самоліквідації елітних аеромобільних військ (колишні ВДВ) в Україні.

"Цього року, у зв'язку з тим, що в бюджеті виділено значно менше коштів, немає грошей для закупівлі палива. І якщо минулого року найважливіший елемент бойової підготовки - парашутні стрибки - був виконаний на 101%, то цього року практично нічого", - розповів газеті "Сегодня" начальник управління аеромобільних військ полковник Сергій Лісовий.

"Якщо не будуть терміново виділені гроші на даний предмет бойової підготовки, аеромобільні війська самоліквідуються. Складається катастрофічне положення і із закупівлею нових парашутів. На 8000 українських десантників залишилося всього 1507 комплектів", - повідомив він.

За словами Лісового, якщо десантники не виконають "річну стрибкову програму", то вони не отримають пільгових надбавок до платні. І почнуть звільнятися з армії, оскільки наступного року, їм доведеться йти на пенсії із знижених зарплат. "Ми можемо втратити найпідготовленіший прошарок", - вважає полковник.

Це підтверджує керівник прес-служби Міноборони Ігор Халявинський. При чому, застерігає він, крім аеромобільних військ через скорочення бюджету страждають перш за все ті види Збройних сил, які зав'язані на техніці: військово-повітряні сили та морський флот.

Раніше в Мінобороні називали оборонний бюджет на 2009 рік "бюджетом проїдання", який може призвести до руйнації Збройних сил.

За інформацією військового відомства, для повноцінного розвитку і функціонування ЗСУ потребують цього року 32,4 мільярда гривень або 2,5% українського ВВП. Мінімальна ж сума, якої потребує армія, - 17,5 мільярда гривен.

При цьому оборонний бюджет 2009 року становить лише 11 мільярдів 650,1 мільйона гривень.

Читайте також:

Українська армія продає літаки, бюстгальтери та макулатуру

Перехід армії на контракт зривається через популізм політиків

Міноборони: українська армія під загрозою розвалу

Українські військові отримали лазерну зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: