В українських лікарнях перерахують усі упаковки "Таміфлю"

У МОЗ пояснюють, що такий радикальний крок є упереджувальним, аби вберегти медиків від "справ лікарів".

Міністерство охорони здоров'я ухвалило рішення щодо предметно-кількісного обліку препарату "Таміфлю". Відповідний наказ підписав глава відомства Василь Князевич.

Розуміючи, що подібний захід є досить жорстким, міністр наголосив, що крок є упереджувальним, аби вберегти медиків від "справ лікарів". "Я не хотів би, аби сьогодні фармацевтичну систему робили ворогами народу. Проте, правил гри мають дотримуватись всі сторони - і держава, і бізнес", - сказав Князевич.

Заступник голови Державної інспекції з контролю якості лікарських засобів та виробів медичного призначення Леонід Косяченко повідомив, що на сьогодні перевірено близько 8 тисяч аптечних закладів на наявність необхідного переліку ліків.

Він також поінформував, що триває моніторинг цін по всіх регіонах України. "Порушення цінової дисципліни на сьогодні відсутнє. Всі, хто реалізує лікарські засоби, діє в рамках встановленого коридору цін", - повідомив Косяченко. Разом з тим, за ті чи інші порушення в сфері обігу лікарських засобів анульовано 50 ліцензій.

Косяченко також зазначив, що препарат "Озельтамивір", який відсутній в аптечній мережі, в повному обсязі забезпечений в медустановах усіх рівнів.

Нагадаємо, перша партія "Таміфлю" надійшла в аеропорт "Бориспіль" вночі 2 листопада. Юлія Тимошенко зустріла 300 тисяч упаковок препарату. 4 листопада партію з 200 тисяч упаковок "Таміфлю" було доставлено до Львова.

17 листопада 100 тисяч упаковок препарату були доставлені в аеропорт Дніпропетровська зі швейцарського Базеля. Ліки будуть доправлені до лікарень східних регіонів країни.

Всього Україна збирається отримати мільйон доз препарату, який використовується для лікування свинячого грипу.

Читайте також:

Виробник "Таміфлю" заробив на епідемії мільярд доларів

ВООЗ: свинячий грип проходить без ускладнень і лікується без "Таміфлю"

У Львівській області на "Таміфлю" "відмили" майже 42 мільйони

Влітку Україні пропонували "Таміфлю" вдвічі дешевше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: