В українських миротворців немає грошей на повернення додому

Коштів на утримання та харчування українських миротворців вистачить тільки до травня, заявляють в Міноборони.

У Міністерстві оборони немає грошей на утримання (в тому числі й харчування) та повернення додому миротворців. Як повідомив директор департаменту військової політики Віктор Корендович, коштів вистачить лише до кінця травня.

В прес-службі відомства пояснюють, що цього року на утримання миротворчого контингенту грошей передбачено майже в п'ять разів менше за необхідне: замість 360 мільйонів гривень є тільки 74 мільйонів.

"Якщо не буде терміново збільшено фінансування, то Міноборони не зможе навіть вивести контингент з таких точок як Ліберія, Косово або Афганістан. Зараз миротворчу місію за кордоном виконує близько 550 українців", - розповіли газеті "Сегодня" представники прес-служби Міноборони Костянтин Садилов і Дмитро Гуцуляк.

У Мiноборони також відзначають гостру проблему з фiнансуванням армiї та закликають всi полiтичнi сили консолiдувати зусилля для її розв’язання.

"Збройнi сили України за такого стану фiнансування можуть досягти граничного стану", - зазначив голова правлiння Центру вiйськової полiтики та полiтики безпеки Євген Шелест.

Водночас директор Департаменту гуманiтарної полiтики Мiноборони Iлля Тищенко додав, що в 2009 роцi у вiдомствi встановлений "своєрiдний анти рекорд".

"Уперше за 17 рокiв незалежностi бюджет Мiноборони України становить лише 0,71% вiд ВВП без урахування спецiального фонду", – наголосив вiн.

Раніше в Мінобороні називали оборонний бюджет на 2009 рік "бюджетом проїдання", який може призвести до руйнації Збройних сил.

Цього року бюджет Збройних сил передбачає наповнення за рахунок відчуження військового майна. Зокрема, військові можуть продавати літаки, зброю та боєприпаси, жіночі бюстгальтери та алюмінієві ложки.

За інформацією військового відомства, для повноцінного розвитку і функціонування ЗСУ потребують цього року 32,4 мільярда гривень або 2,5% українського ВВП.

Читайте також:

Єхануров: військо нарощує борги

Миротворці полетять до Ліберії непідготовленими

В українських десантників один парашут на п’ятьох

Українська армія продає літаки, бюстгальтери та макулатуру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: