Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В українських селах хапаються за голови від звістки про можливість припинення доставки пенсій поштою

Люди не розуміють, де і як інакше отримуватимуть свої кошти.

"Укрпошта" з нового року може припинити доставку грошей пенсіонерам через збитковість послуги. Листоноші працюють у мінус, бо за доставку пенсій не покривається навіть собівартість, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

З одного села в інше згідно з графіком пересувається машина пошти. Для людей рухоме поштове відділення – це зв’язок зі світом один раз на тиждень. До машини підтягуються люди: хто по газети з уже позавчорашніми, в кращому разі, новинами, а хто сплатити за світло. Тут і магазин на колесах, але найжаданіше – це пенсія, доставку якої хочуть припинити. "Як? А куди ж мені йти по пенсію? Здрастуйте, людина добра, так я лісапетом не поїду в район", - дивуються селяни.

Відео"Укрпошта" хоче припинити доставку пенсій через збитковість послуги

Забудьте про пенсії до хати. "Укрпошта" з нового року хоче припинити доставку грошей пенсіонерам через збитковість послуги. Листоноші працюють у мінус, бо за доставку пенсій не покривається навіть собівартість. 

"Укрпошта" хоче припинити доставку пенсій через збитковість послуги

Села одне за другим від  такої звістки переполошилися. Майже половина пенсіонерів країни отримують пенсію через "Укрпошту". Листоноші розносять гроші по домам тим, хто за станом здоров’я не може прийти в банк, а також усім жителям сіл. Там немає банкоматів, банківських відділень, а більшість сільських жителів карточок і в очі не бачили. У цьому дворі двоє чоловіків без ніг, а найстаршій жінці 96 років, їхній світ закінчується на цій хвіртці. "Я вже забув, де знаходиться той район, постійно вдома", - кажуть люди.

Сполучення з районом малі села зазвичай не мають – лише шкільний автобус, у кращому випадку. Петро Михайлович імовірної новації боїться як вогню. "І гроші заберуть, і карточку заберуть, і получиш – це таке придумали карточку", - нарікає він. Але доставляти пенсію до хати "Укрпошті"   невигідно – мовляв, пенсії ростуть, а от вартість за їх доставлення роками на місці, так і зарплати листоношам невдовзі нічим буде платити. Збитки оцінюють у мільярд гривень.

Фотогалерея "Укрпошта" представила новий логотип (5 фото)

Пенсійний фонд натомість виклав статистику. За нею, за доставку пенсій вони платять не фіксовану  суму, а відсотки до суми виплаченої пенсії, і вартість послуги щороку росте. "Говорити в нинішніх умовах, чому Пенсійний фонд не погоджується на підвищення тарифів – це по факту дати відповідь на питання, що фонд буде робити в 2019 році. Він заплатить 1,3 млрд коштів пенсіонерам чи, можливо, спрямує на витрати "Укрпошти"?", - каже заступник голови правління Пенсійного фонду України Ірина Ковпашко.

"Укрпошта" і  Пенсійний фонд обмінюються взаємними звинуваченнями. Керівництво пошти хоч і каже, що чужі гроші негарно рахувати, але наголошує на зростанні адміністративних витрат  фонду. У фонді кажуть про зарплату менеджерів пошти в кілька сотень тисяч гривень. А селяни тим часом, коли раз на кілька років потрапляють у район, не можуть навіть із допомогою сторонніх упоратися з банкоматом, аби зняти свої кошти з рахунків.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції