В українських тюрмах не буде тортур?

В Україні планують створити Національну комісію із запобігання тортурам.


Про це йшлося у ході засідання круглого столу щодо питань, пов’язаних зі створенням превентивного механізму запобігання катуванням та іншим жорстоким, нелюдським або таким, що принижують гідність, видам поводження та покарання в Україні.

Захід відбувся 21 листопада в Міністерстві юстиції в рамках реалізації Плану заходів з відзначення 60-ої річниці проголошення Загальної декларації прав людини та Дня прав людини, який відзначають у світі 10 грудня.

У ході круглого столу відбулося обговорення шляхів реалізації зобов'язань України щодо створення превентивного механізму для запобігання катуванням. Відповідні зобов'язання було взято державою внаслідок ратифікації Україною Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

Як було зазначено у ході засідання, на сьогодні Міністерство юстиції розробляє проект закону, який передбачає запровадження в Україні превентивних механізмів із запобігання катуванням. Серед іншого, законопроект передбачатиме створення спеціального державного органу, що здійснюватиме контроль над установами виконання покарань (на сьогодні в Україні налічується близько 1,5 тисячі пенітенціарних установ та спеціальних закладів).

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: