В українських вчених вперше за 20 років з’явиться власний корабель для досліджень Антарктиди і Світового океану

Дата публікації
Перегляди
2940
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В українських вчених вперше за 20 років з’явиться власний корабель для досліджень Антарктиди і Світового океану

Фото: unsplash.com

Уряд виділив на купівлю судна 252 млн гривень.

Кабмін виділив кошти для закупівлі наукового океанського судна льодового класу, щоб українські науковці могли вивчати Антарктиду та Світовий океан.

Про це повідомили у пресслужбі уряду.

"Очікується, що угоду про придбання судна буде укладено до кінця 2019 року, а 2020-го відбудеться його перший вихід в океан під українським прапором", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на придбання судна буде виділено до 252 млн гривень.

За словами очільника Національного антарктичного наукового центру МОН Євгена Дикого, Україна не мала суден необхідного класу для проведення досліджень від кінця 20 століття.

"Власне сьогодні майже 20 років від часу останнього самостійного наукового рейсу України в Південному океані (2000-2001 рр.). Для обслуговування нашої станції ми щороку фрахтуємо іноземні судна, а морські дослідження тривалий час взагалі не вели, лише минулого року почали дещо робити з борту риболовних суден, які, звісно ж, не є повноцінними "плавучими лабораторіями". Купівля власного судна і відновлення наукових рейсів надзвичайно посилюють наші наукові можливості. Також ми зможемо утворювати логістичні консорціуми з країнами, які мають свої полярні станції, але не мають власного флоту. І, до речі, буде дуже символічно до 25-річчя нашої станції "Академік Вернадський" нарешті прийти на неї на власному судні", – розказав він.

Також Дикий зазначив, що відновлення рейсів є актуальним з точки зору політики та економіки, адже Україна має міжнародні зобов’язання щодо вивчення Південного океану і веде там успішний риболовний промисел.

Своєю чергою міністерка освіти і науки Ганна Новосад запевнила, що наявність власного судна буде враховано під час підготовки програми полярних досліджень України на 2021-2030 роки.

Нагадаємо, раніше українські полярники знайшли в Антарктиді 3-поверхову льодову печеру з озерами та річкою. Воду з підльодної річки візьмуть для аналізу в лабораторії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2940
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація