В українській армії через брак грошей не літають 80% літаків

Українські військові поскаржилися, що їм частково вистачає грошей тільки на харчування і комунальні послуги.

У 2009 році бойова підготовка Збройних сил України була профінансована тільки на 8% від мінімальної потреби, заявив директор Департаменту фінансів Міністерства оборони Іван Марко.

За його словами, зараз українська армія фінансується лише за трьома напрямками: грошове забезпечення особового складу, на 75% виділяються бюджетні кошти на харчування військовослужбовців та на 62% фінансуються комунальні видатки.

“Все решта – на рівні 25-30%. А такі питання, як бойова підготовка, як підготовка військ взагалі в цілому є на рівні 8%”, - констатував військовий. Він, зокрема, акцентував увагу на тому, що з майже 400 літаків, які сьогодні є у ЗСУ, літає 72.

“При цьому льотчики налітають за рік 14 годин. І це в нас вважається за досягнення. Це не є нормально”, - зауважив Марко та уточнив, що літають лише ті літаки, які забезпечують бойове чергування з прикриття важливих державних об’єктів.

“Все решта – зупинено. Я не говорю про основні сили (Основні сили оборони, як функціональна компонента ЗСУ – ред.). Основні сили взагалі на рівні десь 3,5-4% фінансуються. Про це всі знають. Я не говорю зараз про розвиток озброєння, військової техніки, там взагалі нуль. Правда, ситуація покращилась у цьому році – 928 мільйонів нам виділили за рахунок Стабілізаційного фонду”, - наголосив військовий.

Він навів приклади того, що Міноборони ледь може забезпечити нагальні потреби життєдіяльності військ. “Призиваємо людей – нема в що вдягнути. Нема чим помити солдатів. Корвет “Тернопіль” зараз вийшов у Середземне море, де бере участь в операції НАТО “Активні зусилля”. Вийшли без грошей, де не буде чим заправити корабель. Зараз бігом перерахували 3,5 мільйона гривень щоб конвертували, віддали зараз валюту для того, щоб забезпечити кораблю живучість”, - повідомив Марко.

На його переконання, “Збройні сили не можуть функціонувати і розвиватися з такими ресурсами, які сьогодні є”.

Він наголосив, що на оборону у 2010 році, відповідно до рішення Ради національної безпеки і оборони України, має бути передбачено не менше 20,8 мільярда гривень.

“Із них 19,8 – це для Міністерства оборони, це для Збройних сил. Ці кошти мають бути по загальному фонду. Якщо цього ресурсу не буде, то, власне кажучи, поки що я не розумію і не знаю, що ми зробимо і як забезпечимо життя військових”, - додав Марко.

Нагадаємо, представники Збройних сил раніше неодноразово скаржилися на недостатнє фінансування з боку держави.

На переконання експертів, у разі, якщо ситуація із фінансуванням не буде змінена, наступного року українські Збройні сили фактично припинять нормальне існування.

Читайте також:

Гриценко: українська армія може припинити існування у 2010 році

НАТО звинуватило Україну у зриві міжнародних навчань

Кабмін виділив армії понад 200 млн гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: