В український прокат вийшов унікальний фільм "Чорний козак", знятий аматорами без жодної допомоги держави

Дата публікації
Перегляди
2773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В український прокат вийшов унікальний фільм "Чорний козак", знятий аматорами без жодної допомоги держави

З професіоналів кіноіндустрії в проекті взяла участь лише одна акторка.

Селяни та історики-любителі зняли повнометражний містичний фільм, який з успіхом розлетівся по кінотеатрах країни. Над стрічкою вони працювали аж 10 років, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Допрем’єрний показ стрічки відбувся в одному з найбільших кінотеатрів країни. Шалена увага преси, квіти і оплески вщерть заповненої зали – хоча те, що передувало успіху, навіть в голові не вкладається. У це важко повірити, однак кіно, на яке будуть дивитися у понад 80 кінотеатрах по всій Україні, монтувалося у звичайній сільській хаті. Пан Микола – директор фільму, котрий монтував стрічку в комірчині, куди навіть дружину не пускав, поки творив. "Освіти ж немає ніякої кіношної, тобто все це інтуїтивно. Але ось так помаленьку щось вийшло", - пояснив він.

Селяни та історики-любителі зняли повнометражний містичний фільм

Селяни та історики-любителі зняли повнометражний містичний фільм

"Чорний козак" - це містична історія про кохання. За основу взяли казку Сашка Лірника – тут і героїзм, і дива, і традиції українців 300 років тому. Місцевий історик і режисер фільму Владислав Чабанюк каже, що раніше бавився зніманнями різних короткометражок на історичну тематику, і "Чорний козак" теж мав стати черговою такою спробою. "Долучалися хто чим міг – хто гроші давав, хто каву варив, хто підвозив, хто грав – купа людей, кілька сотень приймали участь у цьому проекті", - розповів він.

2008-й рік був далеко не проривним для виробництва кіно, а відтак коли друзі, знайомі в тому числі і відомі українці чули про знімання українського фільму, хто чим міг брався допомогти. І хоч від гонорарів відмовилися усі, техніка та костюми потребували грошей. Єдина професійна акторка в фільмі – Марина Юрчак. Вона пояснила, що захопилася одразу, коли побачила, наскільки люди люблять свою історію. "Етнографи або реконструктори. І вони дуже гармонічні через це в кадрі. Навпаки, допомагали мені відчути атмосферу цю", - каже вона про знімання.

А от головному козаку грати не довелось. Він часто бере участь у реконструкціях історичних подій, а про себе навіть жартома каже, у ХХІ столітті опинився випадково, бо серцем живе у ХVII. Кадр за кадром фільм, який починали з короткої 20-хвилинної казки для дітей, переріс у проект, котрим зацікавилися професійні дистриб’ютори. Мало того, професіонали допомогли втілити мрію  - популяризувати їхнє Легедзине. Перед фільмом у кожному кінотеатрі буде презентаційний ролик про унікальну малу батьківщину авторів стрічки.

На широких екранах прокат стрічки стартує вже 25 жовтня. Кошти від переглядів творці вирішили віддати на потреби українських військових.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2773
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація