Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Українському центрі оцінювання якості освіти повідомили, коли норми нового правопису з'являться у тестах ЗНО

Таких завдань не буде найближчі п’ять років.

У тестах зовнішнього незалежного оцінювання найближчі п’ять років не буде завдань, у яких перевірятимуть норми нового українського правопису.

Про це на прессконференції повідомив виконувач обов’язків директора Українського центру оцінювання якості освіти Валерій Бойко.

За його словами, новий правопис у тести з української мови і літератури не введуть, поки він не стане усталеною практикою навчання в закладах загально-середньої освіти.

Як повідомляють у Міносвіти, зараз розробляється план імплементації нової редакції українського правопису. Він передбачатиме терміни та етапи впровадження змін в освітній процес.

Нагадаємо, 22 травня Кабмін схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису. У постанові уряду зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм. .

3 червня в Україні запрацював оновлений правопис. Остаточний текст редакції було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Від цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення. Оскільки передбачений перехідний період, то поки написання за старими нормами не вважатиметься помилкою. 

Відео Новий правопис: коли почне діяти і що зміниться в українській мові

З 3 червня запрацює оновлений правопис. Упроваджуватиметься він поступово. На ознайомлення й вивчення українці матимуть 5 років. Чи така вже страшна наша нова грамота – у сюжеті.  

Новий правопис: коли почне діяти і що зміниться в українській мові

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції