В українському МЗС відреагували на затримання ФСБ 19-річного Гриба

МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест російській стороні у зв'язку з безпідставним затриманням 25 серпня 2017 року 19-річного українця Павла Гриба і триманням його в СІЗО в м.Краснодар Російської Федерації.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"Міністерство категорично засуджує переслідування російською владою громадян України в Росії та за її межами, безпідставне затримання українців, порушення їх права на справедливий суд і засудження за сфабрикованими політично вмотивованими справами", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що неприпустимою є системна практика порушення російською стороною положень консульської Конвенції між Україною та РФ щодо вчасного інформування про затримання українських громадян (протягом 3 днів з моменту арешту) та потурання правом консула України на відвідання затриманого чи засудженого співвітчизника.

"У справі затримання Павла Гриба повідомлення Управління ФСБ в Краснодарському краї від 25.08.2017 було направлено Генеральному консульству України в Ростові-на-Дону рекомендованим листом тільки 31.08.2017 і надійшло до консульської установи 07.09.2017 – через 14 днів після арешту", - додали у МЗС.

ВідеоНезаконно вивезеному Павлу Грибу найняли російського захисника, аби той провідав хлопця

Окрім того, МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно забезпечити доступ українських консулів до затриманого, надати вичерпну інформацію щодо місця, причин та обставин його затримання, умов тримання і забезпечити його негайне повернення в Україну.

Нагадаємо, в білоруському Гомелі зник український громадянин Павло Гриб: за словами батьків, він був затриманий співробітниками ФСБ. До Білорусі він поїхав 24 серпня, щоб зустрітись із дівчиною, яка мешкає у Росії, з якою познайомився через Інтернет. 17-річна жителька міста Сочі в інтерв'ю ТСН зізналась, що справді запросила хлопця до Білорусі. Змусили її це зробити співробітники ФСБ Росії, бо вона також перебуває під слідством.

В поліції міста Гомель батьку повідомили, що його син перебував у розшуку за терористичну діяльність.

7 вересня стало відомо, що Павло Гриб перебуває у СІЗО в російському місті Краснодар.

Залиште свій коментар