В українському ЮНІСЕФ подякували ТСН за цикл "Обережно: діти"

В українському ЮНІСЕФ подякували ТСН за цикл "Обережно: діти"

Юкіє Мокуо подякувала ТСН за проект "Обережно: діти" / Фото: ТСН.ua

Ця серія репортажів телеканалу 1+1 є добрим прикладом того, як медіа можуть привернути увагу суспільства до проблем вразливих дітей.

Серія спеціальних репортажів  ТСН "Обережно: діти" на 1+1 про проблеми засуджених дітей стала прецедентом та призвела до серйозної перевірки дитячих тюрем прокуратурою. Голова представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Юкіє Мокуо висловила підтримку та подяку ТСН за спецпроект "Обережно: діти".

 "Ця серія репортажів телеканалу 1+1 є добрим прикладом того, як медіа можуть привернути увагу суспільства до проблем вразливих дітей, зокрема дітей у конфлікті із законом. Ув'язнення дітей має бути застосоване лише у виняткових випадках. Діти повинні мати можливість отримати реабілітаційні послуги у їхніх громадах. Забезпечення правосуддя для дітей у конфлікті із законом є важливим моральним питанням для будь-якого суспільства. Те, як суспільство ставиться до цих дітей сьогодні, визначає їхнє ставлення до суспільства в майбутньому, коли вони подорослішають", – зазначила Голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо.

Цикл спецрепортажів ТСН про дітей за ґратами призвів до серйозної перевірки дитячих тюрем прокуратурою. Одну дівчинку після того, як ТСН зацікавилась її долею, випустили з в'язниці. Нині готується помилування багатьох малолітніх злочинців, серед яких і  діти-герої сюжетів ТСН.

 "Я сподіваюся, що інші ЗМІ також приділятимуть більше уваги історіям дітей, які опинились у важких ситуаціях, а ЮНІСЕФ завжди готовий до співпраці, щоб допомогти дітям, які того потребують", – підкреслила Голова ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо.

У своєму циклі Світлана Березівська освітила проблеми дітей у тюрмах / Фото: ТСН.ua

Авторка серії репортажів "Обережно: діти" Світлана Березівська переконана, що після тюрми діти в Україні  не виходять кращими; Європою давно доведено, що це неефективний метод перевиховання для дітей.

 "Вперше, як тюрма  не перевиховує,  я побачила,  знімаючи сюжет до Дня захисту дітей, - розповідає кореспондент ТСН Світлана Березівська.  - У розмові із засудженими за крадіжки  були очевидні кримінальні зміни, яких зазнають діти  за ґратами. Альтернативного ефективного покарання і перевиховання дітей-злочинців у нас і немає. Дитяче правосуддя в Україні  –  малодосліджена в Україні тема, на яку не заведено говорити. Ініціатива  дослідити цю проблему  не лише моя, ідею підтримав керівник ТСН Сергій Попов. Розповідь про шістнадцятирічну дівчинку, яка вкрала велосипед і була за це засуджена до 4 років тюрми, вразила і нас,  і наших глядачів".

Переглянути серію спец репортажів ТСН "Обережно: діти" можна тут:

До мами на побачення в тюрму, а мама сама ще дитина

Життя дітей за колючим дротом

Про покарання, яке втратило виховну місію

Покарати не можна, помилувати

Чому тюрма не робить правопорушників кращими

Як можна зупинити дитину за крок до тюрми

Життя дітей за колючим дротом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Виховання дітей
Наступна публікація