В української армії закінчилися гроші на цей рік

Українська армія вже не може виконувати своїх завдань, а через відключення світла в домівках військових можливі соціальні заворушення, попереджають генерали.

Українська армія вже майже вичерпала цьогорічний ресурс для забезпечення своїх потреб і ефективного виконання завдань.

Про це заявив начальник Генштабу, головнокомандувач Збройних сил України, генерал Сергій Кириченко.

Коментуючи факти масового відключення військових об’єктів від енергопостачання, він зауважив, що "це тільки початок проблеми". "Це тільки "квіточки", коли відключають парк військової частини, то ми знаходимо варіант, як його охороняти", - пояснив генерал.

"Але коли відключають житлове містечко, де мешкають дружини військовослужбовців, діти, це, звичайно, викликає обурення. Поки що це лише обурення дружин, і не дай Бог, щоб воно перейшло в обурення тих людей, які кожний день мають справу зі зброєю", - сказав Кириченко.

За його словами, "якщо говорити про ресурс, то його немає". "Я сьогодні не можу сказати, що ми заощадимо і проживемо до кінця року – ні!", - наголосив Головнокомандувач Збройних сил.

Він повідомив, що, наприклад, у Повітряних силах цього року за рахунок бюджетних призначень бойовою підготовкою займається лише винищувальна авіація, яка залучається до бойового чергування.

"Всі інші види авіації, у тому числі винищувальна, яка не залучається до бойового чергування, цього року не готуються", - констатував Кириченко.

У свою чергу, член комітету Верховної ради з питань нацбезпеки та оборони Олександр Кузьмук (Партія регіонів) наголосив, що жодна країна у світі під час фінансово-економічної кризи не зменшила свої асигнування на оборону.

Як позитивний приклад він навів Білорусь, "яка займається своїми збройними силами, що на сьогоденні є найбільш сучасними в Європі". "Те ж саме можна сказати про Азербайджан, Казахстан, де жодної копійки не зменшено на національну оборону", - зазначив Кузьмук.

Експерт з питань національної безпеки і оборони Валентин Бадрак також оцінив стан Збройних сил України, як невідповідний сучасним вимогам.

"У нас навіть система "свій-чужий" сьогодні радянська. Ми дуже застарілі. Наша армія сьогодні "умовно" здатна відбити агресію", - вважає експерт.

На його думку, якщо навіть розпочати повноцінно фінансувати ЗСУ, то вони вийдуть на показники адекватної боєздатності лише через 5-7 років. "Це дуже ризикована пауза. Але, якщо ми не візьмемося за це завтра, то далі буде ще гірше, і ми втратимо армію взагалі", - резюмував Бадрак.

Нагадаємо, наприкінці липня за борги від електроенергії було відключено 48 військових частин по всій Україні.

В той же час, у Міністерстві оборони заявили, що суми заборгованостей не були настільки значними, щоб вимикати військовим світло.

Зараз військові намагаються вирішити фінансові проблеми за рахунок продажу надлишкового майна Міноборони.

Читайте також:

48 військових частин відключили від світла за борги

Через борги Україна залишилась без повітряної оборони

Міноборони розпродає зайве майно

Міноборони: українська армія під загрозою розвалу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: