До України прибуде індійська вакцина від коронавірусу Covishield: чи безпечний цей препарат
Собівартість Covishield на долар-півтора менша, ніж AstraZeneca, зробленої на заводах у Нідерландах та Бельгії.

Вже сьогодні, 23 лютого, в Україну доправлять першу партію вакцин від коронавірусу. Вона має назву Covishield, що у перекладі означає "Щит від ковіду". Сироватку виробляє індійське фарм-підприємство за ліцензією Oxford/AstraZeneca. І за ії відвантаженням стежив міністр Максим Степанов особисто.
Наскільки вона дієва і безпечна, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
В Україні одразу засумнівалися: чи індійський препарат є тотожним британському оригіналу.
"Її склад ідентичний оригінальній AstraZeneca. Але вона виробляється за ліцензією на іншому майданчику. Наскільки я розумію, це зроблено для того, щоб як можна більше людей були захищені від коронавірусу, оскільки потужності заводів не вистачає", — запевняє лікарка-інфекціоністка й експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавінова.
І британська AstraZeneca, й індійський Covishield — це векторні вакцини. В їхній основі ослаблений аденовірус шимпанзе.
Відео Новини України: прибуде перша партія вакцин під назвою "Ковішилд" – що це за препарат
Щит від коронавірусу. Завтра в Україну доправлять першу партію вакцин від коронавірусу. Вона має назву "Ковішилд" - в перекладі – "Щит від коронавірусу". Сироватку виробляє Індійське фармпідприємство за ліцензією Oxford/AstraZeneca. Що це за вакцина - з'ясовувала ТСН. Більше про коронавірус

"Під час введення векторної вакцини в організмі відбувається формування імунної відповіді на ті антигени, які містяться в тій вакцині. Такі перші векторні вакцини були зроблені на гепатит В. Але робилася вона дуже довго, 18 років, бо то була нова технологія. Тепер, коли це стало стандартною процедурою, їх створюють куди швидше", — розповідає епідемологиня Наталія Виноград.
Оскільки індійська вакцина виробляється за британською ліценцією, вона має ідентичну ефективність — 70%.
Вакцина AstraZeneca рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я для екстреного використання. Голова офісу ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт підтвердив ТСН, що йдеться про сироватки, зроблені як в Європі, так і за її межами.
"Всесвітня організація охорони здоров’я затвердила для екстреного вжитку два типи вакцини від концерну AstraZeneca. Їх виробляють на кількох потужностях, зокрема на заводі AstraZeneca-SKBio у Південній Кореї та the Serum Institute в Індії", — повідомив він.
Собівартість Covishield на долар-півтора менша ніж AstraZeneca, зробленої на заводах у Нідерландах та Бельгії. Не тому що індійське фармвиробництво менш технологічне, а тому що робоча сила в Індії в рази дешевша, ніж в Європі.
Serum Institute — найбільший виробник вакцини у світі. Він постачає свої сироватки до 160 країн світу. 2 із 3 малюків на планеті щеплені вакцинами, виготовленими на цьому заводі.
Наша знімальна група була на підприємстві 2 роки тому. Тут виготовляють вакцини від дифтерії, кашлюку, правця, що використовуються в Україні. Також вакцини від туберкульозу для українських малюків закуплені саме виробництва Serum Institute.
Завтра в Борисполі має сісти літак з першою партією вакцин від коронавірусу — це пів мільйона доз. Щеплення роблять двічі, з інтервалом 4-12 тижнів. Вакцину можна безпечно зберігати за температури від 2°С до 8°С.
Щойно препарат надійде, в Україні стартуватиме вакцинація від коронавірусу. Всього за бюджетний кошт мають закупити 12 мільйонів доз вакцини Covishield.
Раніше Володимир Зеленський заявив, що вакцина від коронавірусу Covishield, що прямує до України з Індії, є однією з найкращих за ефективністю.