В Україну прилетів третій літак з евакуйованими з Лівії

На Батьківщину з Лівії повернулися ще 122 українці. Наш літак вивіз із буремної країни також 63 іноземців. Ще один літак направлять в Лівію через кілька годин.

Літак Міністерства оборони Іл-76, на борту якого знаходилися 185 пасажирів, прилетів з міста Тріполі (Лівія) в аеропорт "Бориспіль" в 02.18.

Як повідомив прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дікусаров, на борту літака перебували 122 українці і 63 іноземці: 7 громадян Росії, 5 - Білорусі, 3 - Болгарії, 31 - Узбекистану, 15 - Таджикистану, громадянин Лівії, а також громадянин США.

Нагадаємо, це вже третій літак, який направила України до Лівії у рамках евакуації своїх громадян з території цієї країни.

У цілому, в період з 23 по 27 лютого в рамках евакуації територію Лівії покинули 337 громадян України, в тому числі, літаками "МАУ" та Міністерства оборони з Тріполі до Києва вилетіло 266 осіб, літаками Міністерства надзвичайних ситуацій Росії з Тріполі і Сирта до Москви - 37, літаком ВПС Іспанії до Мадрида - 3, спецлітаком Сербії в Белград - 3, морським транспортом - 28.

Посольствам України у країнах, в яких перебувають наші співвітчизники з Лівії, доручено надавати максимальне сприяння у поверненні наших громадян на батьківщину. У рамках евакуації України посприяла у від'їзді з території Лівії 145 громадянам інших держав.

Як відзначили прес-службі МЗС, в даний час вирішується питання направлення в Тріполі в неділю ще одного літака для евакуації наших співвітчизників.

Разом з тим, у неділю в італійський порт Катанья прибувають поромом 5 громадян України, які працювали в італійській компанії "Феретті" в Лівії.

Кораблем британських ВМС "Кемберленд", прибуття якого в порт Бенгазі очікується в неділю, будуть вивезені на Мальту 10 українських громадян, які висловили бажання покинути територію Лівії.

Планується вивезення поромом, орендованим МНС РФ, 20 громадян України із міста Рас-Лануф в Мармаріс (Туреччина).

Посольство України в Лівії продовжує складати списки громадян України, які хочуть повернутися на батьківщину.

МЗС України звертається до всіх громадян України в Лівії з проханням повідомляти в посольство Україні про своє місцезнаходження і готовність залишити країну за телефонами: +21 82 13 60 86 65 або +21 82 13 60 86 64. Також працює цілодобова лінія в Департаменті консульської служби МЗС України +380442381657.

Читайте також:

Українці відмовляються покидати Лівію через страх втратити роботу

В Лівії нелегально працюють українські бойові льотчики

Українці в Лівії благають про допомогу: "Нам дуже страшно!"

Українці в Лівії не дочекались літака Міноборони: їх евакуювали росіяни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: