В Україну приїде місія ВООЗ

МЗС домовилося з Всесвітньою організацією охорони здоров’я про прибуття 2 листопада в Україну місії ВООЗ, котра допоможе боротися з епідемією грипу.

В Україну 2 листопада прибуде місія Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), яка надасть оцінку епідемії грипу і Україні.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Петро Порошенко на селекторній нараді за участю голів облдержадміністрацій та регіональних відділень санітарно-епідеміологічних служб.

"Вони (місія ВООЗ – ред.) задекларували бажання відвідати територію з найбільш високим рівнем захворюваності для того, щоб узгодити методичну форму надання допомоги", - сказав Порошенко.

Міністр також повідомив, що МЗС України розіслало в усі дипломатичні місії, акредитовані за кордоном, листа з проханням до іноземних держави надати Україні допомогу для боротьби з розповсюдженням каліфорнійського грипу.

За його словами, у відповідь на цей лист 12 країн вже висловили готовність надати таку допомогу.

Крім того, Порошенко повідомив, що зараз відбуваються переговори з фармацевтичними компаніями Індії, які готові безкоштовно передати Україні необхідні профілактичні засоби проти грипу. Міністр уточнив, що обсяги такої допомоги стануть відомі 2 листопада.

Свою допомогу в діагностуванні синячого грипу запропонувала Польща. Про це 30 жовтня заявив заступник міністра охорони здоров'я Польщі Адам Фрончак. "Ми задекларували можливість зробити у Варшаві кілька десятків тестів, які за кілька годин підтвердять, хворіють люди вірусом А/H1N1", - сказав Фрончак.

Зазначимо, що з 50 млн грн, виділених з держбюджету на протидію розповсюдженню вірусу грипу, передбачалися кошти і на придбання тест-систем для швидкого діагностування свинячого грипу.

Уряд повідомляє, що такими системами Україна забезпечена. Проте за даними джерел в МЗС, у рамках протидії виникнення епідемії грипу в Україні тендер на закупівлю тест-систем для діагностики грипу А/H1N1 виграла фірма, що не виробляє тест-систем для практичної охорони здоров'я.

Читайте також:

Тендер на закупівлю тест-систем для грипу виграла фірма, яка їх не виробляє

МОЗ: епідемія грипу швидко йде на схід України

За епідемію грипу ПР звільнить двох міністрів

Індія надасть Україні ліки від грипу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: