Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Україну з-за кордону інвестують утричі менше, ніж у Грузію - економіст ЄБРР

Україна повільно бореться з корупцією, проте демонструє і позитивні зрушення.

Рівень іноземних інвестицій в Україну не виріс і є набагато меншим, ніж у сусідніх Румунії, Білорусі, а також у Грузії. 

Про це розповів головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв в інтерв'ю The New Times.

"Обсяг іноземних інвестицій не виріс. Взагалі. Сьогодні накопичений обсяг іноземних інвестицій на душу населення в Україні в рази менший, ніж у Румунії, наприклад, або тим більше в Грузії. Різниця з Грузією - три рази. Україна перебуває приблизно на такому ж рівні накопиченого запасу інвестицій на душу населення, як і Молдова, де теж дуже високий рівень корупції", - сказав він.

За словами Гурієва, у Грузії етап боротьби з корупцією відбувався набагато швидше та рішучіше, ніж в Україні. Однак Грузія тоді не зіштовхувалася з питаннями національної безпеки, які нині є чи не найважливішими для України.

"Поки антикорупційні інститути ще тільки створюються, вони тільки починають працювати, тому об'єктивні виміри кажуть, що корупція залишається вищою, ніж в сусідніх країнах, і поки українці самі не довіряють своїй державі", - сказав економіст.

Проте він стверджує, що позитивні зміни відбуваються, громадянське суспільство змушує владу не звертати з обраного курсу, продовжувати антикорупційну програму. Також він вважає, що Україна дійсно рухається проєвропейським шляхом, чому посприяла Революція гідності. 

Гурієв зазначив, що одними з основних проблем є гальмування проведення земельної реформи і приватизації. 

Але загалом ситуація в Україні набагато краща, ніж її висвітлюють у Росії. Рівень зростання ВВП складає більш 3% щороку. Це маленький показник, проте він вищий, ніж у Росії. 

Раніше голова Ради Нацбанку України заявив, що запровадження воєнного стану в десяти областях України на 30 днів не матиме значного негативного впливу на економіку України. Проте за наявності відповідних зовнішньополітичних факторів, а також можливого продовження дії воєнного стану можуть знизитися темпи економічного зростання наступного року. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції