В "Укргазвидобуванні" провели обшук - організатори незаконних схем заволоділи великими коштами компанії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці викрили схеми, завдяки яким на утилізації небезпечних відходів буріння їхні організатори заробили майже 15 млн грн.

Правоохоронці у середу вранці, 11 вересня, провели обшуки в "Укргазвидобуванні" та  "Полтавагазвидобуванні".

Про це йдеться в повідомленні акціонерного товариства.

"АТ "Укргазвидобування" повідомляє про те, що станом на ранок 11 вересня 2019 р. в апараті управління АТ "Укргазвидобування" та ГПУ "Полтавагазвидобування" здійснюються обшуки органами Генеральної прокуратури України, Державного бюро розслідувань та Служби безпеки України", - йдеться в ньому.

Зазначається, що "Укргазвидобування" співпрацює з представниками правоохоронних органів та надає всю необхідну документацію.

Одночасно пресслужба Генпрокуратури повідомляє, що в рамках кримінального провадження за ч. 2 ст. 364 та ч. 5 ст. 191 КК України викрито та задокументовано функціонування протиправних схем заволодіння коштів АТ "Укргазвидобування" під час утилізації небезпечних відходів буріння та створення загроз життю та здоров’ю населення регіону.

Встановлено, що протягом 2017-2019 років співробітники комерційної структури за попередньою змовою із представниками АТ "Укргазвидобування" та за бездіяльності керівництва Держекоінспекції України налагодили злочинну схему заволодіння коштами цього держпідприємства, виділених на утилізацію небезпечних відходів буріння (бурових шламів) в особливо великих розмірах.

Задокументовано, що фактична утилізація відходів буріння не здійснювалась, замість цього їх захоронювали на звичайному полігоні твердих побутових відходів. При цьому, через їхнє неналежне зберігання не були дотримані норми природоохоронного законодавства, що призвело до забруднення земель.

За результатами проведених лабораторних досліджень відібраних зразків бурового шламу, які здійснювались профільною науково-дослідною установою, вищезазначені відходи буріння належать до категорії надзвичайно небезпечних і потребують спеціальної процедури захоронення.

Під час здійснення слідчих дій в офісних приміщеннях та місцем проживання фігурантів справи вилучено документи та електронні носії інформації, які підтверджують протиправну діяльність. Представнику комерційної структури – організатору протиправної схеми повідомлено про підозру в організації заволодіння коштами державного підприємства в особливо великих розмірах. Іншим фігурантам провадження планується повідомити про підозру найближчим часом.

Досудове розслідування триває. 

Водночас, як повідомляє ДБР орієнтовна сума збитків, завданих державі, становить 15 млн грн.

Нагадаємо, у грудні 2018 року слідчі Генпрокуратури затримали двох працівників компанії "Укргазвидобування" під час отримання хабаря.

Відео Озброєні представники СБУ та ГПУ проводять обшуки в столичному офісі "Укргазвидобування"

Залиште свій коментар

Вибір редакції