В Укргідрометцентрі розповіли, як сильні морози в Україні вплинули на майбутній урожай

В Укргідрометцентрі розповіли, як сильні морози в Україні вплинули на майбутній урожай

Associated Press

У Херсонській та Одеській областях можливе локальне пошкодження озимого ячменю та ріпаку.

Сильні морози не завдали значних збитків майбутньому врожаю. Попри дуже низьку температуру ще тиждень тому, умов для вимерзання посівів не було через сніг.

Про це розповіла Тетяна Адаменко, начальник відділу агрометеорології Українського гідрометцентру.

"Сильні морози (мінус 18-32°), які спостерігалися в Україні упродовж останнього тижня, на більшості площ не завдали значної шкоди озимим культурам (пшениця, жито, ячмінь, ріпак). Незважаючи на дуже низькі температури, умов для вимерзання посівів не виникало завдяки сніговому покриву, який утворився на полях перед похолоданням", - зазначила Адаменко.

За її словами, лише у районах із недостатнім снігом покривом або за його відсутності (особливо у Херсонській та Одеській областях), де температура ґрунту на глибині вузла кущіння озимих культур знижувалася до мінус 13-15°, можливе локальне пошкодження озимого ячменю, ріпаку та слаборозвинених з осені рослин озимої пшениці.

"Морози до мінус 20-32°, які спостерігалися на всій території, окрім Закарпатської та Чернівецької областей (де вони сягали мінус 15-18°), могли пошкодити бруньки плодових та винограду у тих районах, де така температура повітря утримувалася більше трьох днів", - додала вона.

Нагадаємо, в Україні у вівторок, 26 січня, очікуються небезпечні метеорологічні явища, зокрема сильний вітер, сніг та хурделиці. Погодні умови можуть призвести до порушення руху на окремих ділянках доріг. 

Зимовий удар по електромобілях: чи нервують власники машин на батарейках через сильний мороз

Зимовий удар по електромобілях: чи нервують власники машин на батарейках через сильний мороз
Наступна публікація