До Умані почали масово з'їжджатись хасиди: яка ситуація у місті

До Умані почали масово з'їжджатись хасиди: яка ситуація у місті

Фото: ynet.co.il

Хасиди розповідають, що на момент паломництва оренда житла в центрі Умані стартує від 600 доларів.

До Умані за місяць до Рош га-Шану почали масово з'їжджатись хасиди. Вони побоюються, що влада Ізраїлю та України введе карантинні обмеження і вони у вересні не зможуть потрапити на могилу їхнього духовного лідера — Цадика Нахмана. 

Про це повідомляє ynet.co.il. 

Хасиди приїжджають на могилу Цадика Нахмана родинами. Один із паломників Бецалель Амуял розповів, що в Умань він прибув із дружиною та дітьми. Оскільки через коронавірус можуть заборонити польоти, вони приїхали в місто заздалегідь. Чоловік розповідає, що до паломництва він готувався весь рік, оскільки для хасидів дуже важливо вшанувати свого рабина. 

Ізраїльське видання зазначає, що вже зараз в Умані багато хасидів, серед яких є не тільки чоловіки, а й жінки та діти. Вони гуляють містом та відпочивають. За даними ЗМІ, в Україну прибуло 10 тисяч хасидів. Також очікується на приїзд нових паломників. 

Хасиди розповідають, що на момент паломництва оренда житла в центрі Умані стартує від 600 доларів. Паломники зазначають, що для мандрівки в Україну вони весь рік відкладають кошти. 

"Ми економимо гроші цілий рік, щоб приїхати до Умані", - каже жителька Південного Тель-Авіва. 

Місцевий єврей Ян розповів ізраїльським журналістам, що в Умані поки все спокійно, головне, щоб туристи та муніципальна влада не нагнітали ситуації. 

"Збереження толерантності з обох сторін піде на користь", - каже чоловік. 

Нагадаємо, в минулому році хасидам заборонили в'їзд до Умані через пандемію COVID-19. Як наслідок, близько тисячі паломників кілька днів перебували на українсько-білоруському кордоні, після чого їм довелося повернутися до Білорусі.

Як відомо, щороку до Умані приїздять тисячі хасидів, які вважають своїм обов'язком хоча б раз в житті відвідати могилу свого духовного лідера Цадика Нахмана. Так, у 2019 році для зустрічі 5780 іудейського Нового року в Умань прибули понад 30 тисяч паломників. 

Хасиди зустрінуть Рош га-Шана на білорусько-українському кордоні

Хасиди зустрінуть Рош га-Шана на білорусько-українському кордоні

Повʼязані теми:

Наступна публікація