Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В університетах України поліпшуватимуть енергоефективність: Порошенко схвалив закон

Європейський інвестиційний банк виділяє 120 млн євро кредиту.

Президент Петро Порошенко підписав закон в рамках проекту "Вища освіта України", який передбачає підвищення енергоефективності будівель університетів. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон України "Про ратифікацію Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком" був схвалений Верховною Радою України 8 листопада.

"Угода має на меті залучення під державні гарантії до 120 млн євро кредитних коштів Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), що будуть спрямовані на здійснення заходів з підвищення енергоефективності будівель університетів та інших інвестицій, пов'язаних з освітнім процесом", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що проект "Вища освіта України" впроваджуватиметься на умовах співфінансування та із залученням коштів з інших джерел. Так, додатково до виділених ЄІБ коштів 10 млн євро буде надано з фонду Східноєвропейського партнерства у сфері енергоефективності та екології. Також радою директорів Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO) було ухвалено рішення про виділення позики у розмірі 30 млн євро, що спрямовуватимуться на реалізацію згаданого проекту.

Проект передбачає два етапи реалізації, а також складається з основного компоненту з енергоефективності та компоненту, що має на меті в цілому поліпшити умови викладання.

Перший етап охоплює інвестиції у енергоефективність в семи університетах України: Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"; Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Національний університет "Львівська політехніка"; Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка; Чернігівський національний технологічний університет; Сумський державний університет; Вінницький національний технічний університет.

На другому етапі заплановані інвестиції у реалізацію компонентів проекту.

Залиште свій коментар

Вибір редакції