В УПЦ КП назвали два основних рішення, яких очікують від Синоду Константинопольського патріархату

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Синод має відбутись на початку жовтня.

В Українській православній церкві Київського патріархату  очікують два основних рішення від жовтневого Синоду Константинопольського патріархату: скасування анафеми патріарха Філарета та надання українській церкві автокефалії.

Про це в інтерв’ю "Українській правді" розповів керівник Інформаційного відділу Київського патріархату, архієпископ Євстратій (Зоря).

"Найближче засідання Синоду очікується 9-11 жовтня. Очевидно, що до цього засідання буде певний звіт про вже проведену екзархами в Україні роботу. Якщо синод буде готовий, то у жовтні він би мав прийняти рішення. Яке рішення ми від нього очікуємо? Ми очікуємо від нього два рішення. Це канонічна реабілітація патріарха Філарета і рішення про надання Томосу", - заявив священик.

За його словами, апеляція Філарета на рішення про анафему Московського патріархату лежить у Константинополі вже дуже давно, а тому може бути розглянута в будь-який момент.

"Якщо ці два рішення будуть ухвалені, то це дасть можливість зібрати об'єднавчий собор. Бо без рішення по Томосу буде складно говорити про те, щоб на собор прийшли архієреї з Московського патріархату. Якщо рішення немає, що їх може переконати в тому, що вони не будуть піддані різного роду покаранням чи обструкції з боку Московського патріархату? Для них це є гарантія того, що справа вирішена остаточно", - підкреслив архієпископ Євстратій.

Він також зазначив, що після оголошення про надання Томосу в Києві має бути скликаний об’єднавчий собор, який повинен буде зафіксувати об’єднання в одну церкву та обрати предстоятеля, який, своєю чергою, і отримає від імені єдиної церкви Томос про автокефалію. За словами священика, Київський патріархат на посаду предстоятеля висуватиме саме Філарета.

На початку вересня у Стамбулі завершився великий архієрейський Собор. Українське питання на ньому було головним. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія надати автокефалію українській церкві і не висловлювали принципових заперечень. Далі - остаточне ухвалення документів на Священному синоді.

Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Патріарха Філарета. Від церкви Філарета відлучила Москва ще 20 років тому за те, що створив Київський патріархат.

Вселенський патріархат також призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтону, Канада. У Москві розцінили призначення екзархів як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді".

Відео Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції