Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ-КП офіційно роз’яснили, за що патріарх Філарет покаявся перед Москвою

Мова йшла винятково про особисті кривди, а не позицію всієї української православної спільноти.

Розголос навколо звернення патріарха УПЦ-КП Філарета до архієрейського собору РПЦ подекуди викривляє позицію Київського Патріархату. Офіційне тлумачення слів листа київського ієрарха до Москви надала прес-служба Київської Патріархії.

Так, у повідомленні йдеться про те, що ініціатором відновлення діалогу та зближення УПЦ-КП і РПЦ став патріарх Московський і всієї Росії Кирило, котрий за посередництвом одного з митрополитів звернувся до патріарха Київського і всієї України Філарета з проханням про початок вирішення комплексу проблем, що накопичилися між церквами. У Київському Патріархаті наголошують, що лист Філарета став відгуком на прохання дати архієрейському собору РПЦ підстави для скасування анафеми та зняття сану з кліриків, які перейшли під юрисдикцію УПЦ-КП. "Наслідком такого рішення мало стати створення передумов для визнання Російською церквою автокефалії помісної Української православної церкви і об‘єднання українського православ‘я навколо київського патріаршого престолу – що є і завжди було єдиною кінцевою метою діалогу УПЦ-КП з Московським патріархатом", - наголосили в Києві.

ВідеоУПЦ МП закріпила особливий статус у російській церкві

"Враховуючи цю позицію та бажаючи виявити добру волю, патріарх Філарет на прохання, висловлене від імені та за дорученням патріарха Кирила, надіслав до нього лист, який публікується в копії. В цьому листі були враховані побажання з боку Московського патріархату "обійти гострі кути" для того, щоби обидві сторони мали можливість у діалозі "зберегти обличчя", - пояснюють у прес-службі. Та додають, що розуміють лист свого патріарха не як прохання, а як заклик до відновлення молитовної єдності з УПЦ-КП, а також сподіваються на визнання Москвою автокефалії (незалежності) Української церкви.

"Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) - патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоби особисті образи (які є, зокрема, щодо патріарха Філарета у низки ієрархів Московського патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав і не тримає на них гніву. Адже "прощаємо і просимо прощення" - дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність. Що ж стосується тих "провин", які приписуються патріарху Філарету Московським патріархатом, зокрема "провини розколу", то патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним - а тому не має підстави в цьому каятися. Навпаки, провина розділення православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого "харківського собору", які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів", - твердять у прес-службі УПЦ-КП.

Водночас автори документу привітали бажання діалогу з боку Москви та висловили сподівання на об‘єднання українського православ‘я, а не приєднання його в тій чи інший формі до РПЦ. "Священний Синод УПЦ-КП на найближчому засіданні розгляне бажання РПЦ вести діалог та ухвалить відповідне рішення", - пообіцяли українські церковники.

Залиште свій коментар

Вибір редакції