В УПЦ КП сподіваються на швидке зібрання Об’єднавчого собору та обрання очільника помісної церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Київському патріархаті очікують на отримання детальної інформації про підготовку статуту церкви.

В Українській православній церкві Київського патріархату очікують на офіційне отримання детальної інформації про прийняті синодальні рішення, в тому числі щодо підготовленого статуту церкви.

Про це йдеться в офіційному коментарі УПЦ КП щодо рішення Священного Синоду Вселенського Патріархату.

Речник додав, що Київський патріархат висловлює сподівання, що спільними зусиллями всіх залучених до процесу сторін невдовзі буде успішно завершено підготовчу роботу, Собор збереться і ухвалить необхідні рішення щодо об’єднання, обрання очільника церкви та затвердження статуту. Після чого, відповідно до раніше оголошених Вселенським патріархатом рішень, Томос про автокефалію буде вручений керманичу церкви.

ВідеоДата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

Синод Вселенського Патріархату розглянув питання надання Томосу для України і видав комюніке за результатом обговорення. Що це за документ – дивіться у сюжеті.

Дата Об'єднавчого собору може бути озвучена найближчими днями

Як повідомлялося, представник української влади спеціально прибув на синод до Стамбула, однак він не брав участі в засіданнях, а лише за необхідності консультував учасників щодо українських питань. Цю роль відрядили виконувати заступнику голови Адміністрації президента Ростиславу Павленку. 3 листопада в турецькому Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. Тоді Порошенко наголосив, що завершується процес створення автокефальної церкви, створені всі умови для підготовки до Собору, щоб томос було надано відповідно до канонів церкви.

Залиште свій коментар

Вибір редакції