Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Філарета заявили, що РПЦ готує собор для оголошення себе центром православ'я

МП може відійти від спілкування з Константинополем та хоче оголосити себе центром православ'я.

Архієпископ УПЦ КП Євстратій Зоря заявив, що після Томосу ніякого розколу церкви не буде. Московський патріархат може відмовитися спілкуватися та готується оголосити себе центром світового православ'я.

Про це архієпископ розповів під час інтерв'ю Укрінформ.

Зоря впевнений, що можливий лише відхід Московської патріархії від спілкування, а розкол сам статися не може.

Щодо розколу окремо між Москвою та Константинополем Архієпископ УПЦ КП додав, що він вже відбувся, коли МП відмовилися взяти участь в соборі на Криті, а потім відмовилася визнати цей собор навіть постфактум.

Зараз же, на його думку, Московська патріархія разом з кремлівським урядом готують свій всеправославний собор, щоб себе оголосити центром православ'я, відсунувши Константинопольського патріарха.

"Якщо не завадити їм це робити, то МП це робитиме так само, як провадить агресивну політику Путін. І тому Україна і українське церковне питання – це є питання, насправді, збереження єдності православ'я, правдивої єдності від гегемоністичних планів, які має Москва – і церковні, і політичні щодо православ'я", - сказав Зоря.

За його словами, якщо навіть МП відмовиться спілкуватися, то це триватиме недовго, адже історія знає чимало протиріч, суперечок і розділень між церквами, але все це "не підривало загалом єдності церкви". Вона завжди поверталася після зміни зовнішніх чинників.

"Путін не вічний, як не вічними були ні Сталін, ні Гітлер, ні Ленін, ні всі інші диктатори і душогуби. А після нього буде стояти питання вже про те, чи збережеться Російська Федерація як єдина структура. І в цих умовах амбіції Московської патріархії вже не будуть нічим підкріплені. І тоді вона буде шукати підтримки від світового православ'я, щоб зберегти свою єдність", - продовжив Зоря.

Нагадаємо, що, 31 серпня, під час зустрічі у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій повідомив Кирилу, що має намір надати автокефалію Українській православній церкві. За кілька днів після цього, Варфоломій призначив представників Константинополя у Києві. У Московській патріархії цей крок назвали "безпрецедентним вторгненням" та пригрозили розколом світового православ'я.

ВідеоРосійська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

Залиште свій коментар

Вибір редакції