Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ КП заявили про замах на Патріарха Філарета

Нападник був звільнений від керування Чернігівською єпархією ще у 2008 році.

Заштатний єпископ УПЦ Київського патріархату Севастіан (в миру Возняк Михайло Ярославович - ред) готувався до вчинення замаху на Патріарха Київського Філарета.

Про це йдеться сайті УПЦ КП. 

«Заштатний єпископ Севастіан (Возняк) разом зі своїм сином ввечері у неприйомний час в світському одязі увійшов до резиденції Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та мав намір потрапити до особистих покоїв Предстоятеля, який у цей момент вечеряв у трапезній. Почувши, що хтось пройшов коридором, з дверей кухні вийшла економ Патріархії монахиня Варвара, на яку вказаний єпископ Севастіан (Возняк) відразу напав, спрямувавши їй в обличчя сльозогінний газ із заздалегідь приготовленого балончика. Після цього батько і син втекли з місця злочину", - йдеться у повідомленні.

Щоправда, напад стався ще 25 травня 2018 року. 

Після затримання правоохоронцями чоловік визнав свою участь у подіях і пояснив свій вчинок намаганням потрапити до Патріарха на прийом.

"Якщо ж дехто із кліру, або ченці, що виявляться пов’язаними клятвою один з одним, або чинитимуть підступи проти єпископів, чи своїх співпричетників, нехай повністю будуть позбавлені свого "ступеня", інших правил вказаного змісту – заштатного єпископа Севастіана (в миру Возняка Михайла Ярославовича) позбавити священного сану", - читаємо на сайті УПЦ КП в журналі засідання Священного Синоду 27 липня 2018 року.

ВідеоПатріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Створення в Україні єдиної незалежної православної церкви вже сьогодні стане однією з тем дня у Верховній Раді. Там голосуватимуть за звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням визнати незалежність української церкви. Ідею підтримують Патріарх Філарет - від імені церкви Київського патріархату - та Митрополит Макарій - від автокефалії. 

Патріарх Філарет підтримав звернення Порошенка до патріарха Варфоломія

Додамо, що Возняк був звільнений від керування Чернігівською єпархією ще у 2008 році. Мотивом звільнення він назвав "особисті причини». Пояснюючи причини свого рішення він заявив, що має сім’ю і повинен «виховувати дітей».

Також у рішенні Шевченківського районного суду м. Києва від 20 липня 2018 року щодо обрання запобіжного заходу Возняку зазначено, що він перебуває у зареєстрованому шлюбі.

Нагадаємо, нещодавно президент Петро Порошенко заявив, що Україна має право на незалежну православну церкву, а надання автокефалії належить до компетенції Константинопольського патріарха, в підпорядкуванні котрого перебувала Київська митрополія з часу її виникнення за хрещення Русі князем Володимиром. Тим часом керівництво Української православної церкви Московського патріархату просить вірян надсилати листи до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням не надавати Томос про автокефалію Українській православній церкві.

Вибір редакції