В УПЦ МП хочуть скликати власний собор через призначення екзархів Константинополя у Києві

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку священиків, "важливо зберегти громаду храму".

В Українській православній церкві московського патріархату переконані, що потрібно скликати власний собор для обговорення рішення Константинопольського патріархату про призначення екзархів у Києві.

Про це йдеться у відеозверненні, яке було оприлюднено прес-службою УПЦ МП.

Заступник голови відділу зовнішніх церковних зв’язків, протоієрей Микола Данилевич зауважив, що зараз потрібна самоорганізація "для захисту від можливих провокацій і нападів".

"Такий час, я думаю, настає. Я не хочу породжувати есхатологічних, апокаліптичних, алармістських настроїв, тривожних настроїв. Але якщо так далі піде, то є така небезпека. Тому ми зараз повинні об’єднуватися навколо наших священиків", — додав він.

Данилевич підкреслив, що "важливо зберегти громаду храму".

"Я думаю, що зараз, на глобальному рівні, такий час, щоб предстоятелі церков збиралися на собор, на Синаксис, приймали рішення щодо цих питань, тому що дуже складні часи настають. Причому, ці часи створюємо ми самі собі, точніше, не ми, а деякі наші брати", — резюмував представник УПЦ МП.

Фотогалерея "Мамина молитва". На Рівненщині школярі співали на фестивалі УПЦ МП, присвяченому російським царям (9 фото)

ВідеоСотня єпископів з усього світу визначають терміни надання Києву Томоса

В результаті зустрічі Вселенського патріарха Варфоломія з посланцем Москви - очільником Російської церкви - рішення про автокефалію Української православної церкви прийнято. Але сам документ про неї - так званий Томос - ще треба чекати. У храмі Святої трійці у Стамбулі триває Архієрейський собор Константинопольської церкви. Туди прибули понад сто єпископів з усього світу. Після консультацій з ними Вселенський патріарх може остаточно визначити терміни надання Томосу Києву. 

Сотня єпископів з усього світу визначають терміни надання Києву Томоса

Нагадаємо, раніше Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представлятимуть Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфілона зі Сполучених Штатів та єпископа Іларіона з Едмонтону, Канада.

Днями у Стамбулі завершився великий архієрейський Собор. Українське питання на ньому було головним. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія надати автокефалію українській церкві і не висловлювали принципових заперечень. Далі - остаточне ухвалення докуметів на Священому синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні.

Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника Української православної церкви Київського патріархату Патріарха Філарета. Від церкви Філарета відлучила Москва ще 20 років тому за те, що створив Київський патріархат.

Пізніше у Москві розцінили призначення екзархів як "безпрецедентне та грубе вторгнення на свою територію" та заявили, що "не залишать це без відповіді". "Призначення Константинопольським патріархом своїх представників-єпископів в Україні - без узгодження з патріархом Московським і всієї Русі і блаженнішим митрополитом Київським і всієї України - є не що інше, як безпрецедентно грубе вторгнення на канонічну територію Московського патріархату", - заявив глава синодального відділу по взаєминах Церкви з суспільством і ЗМІ Володимир Легойда.

Залиште свій коментар

Вибір редакції