В УПЦ МП іронічно нагадали про те, що Константинополя не існує понад 500 років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мовляв, такі заяви окремих представників Константинопольського патріархату схожі на якийсь канонічний сюрреалізм.

В Українській православній церкві Московського патріархату іронічно поставилися до слів представника Константинопольської церкви про те, що УПЦ більше немає, оскільки Константинопольський синод скасував указ про передачу Київської митрополії Москві.

"В УПЦ точно впевнені, що Константинополя 565 років як не існує. Це історичний факт. Але, як здається, на Фанарі (район Стамбула, де знаходиться резиденція Константинопольського патріарха - ред.)досі цього не помітили", - сказав російському "Інтерфаксу" в п'ятницю заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич.

"А УПЦ (УПЦ МП - ред) існує, - додав він. - І це теж історичний факт. І він очевидний. Тому такі заяви окремих представників Константинопольського патріархату схожі на якийсь канонічний сюрреалізм".

Так отець Микола прокоментував слова представника Константинопольського патріархату при Всесвітній раді церков архієпископа Іова (Гечі) про те, що нещодавній синод у Стамбулі фактично ліквідував Українську православну церкву Московського патріархату.

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Нагадаємо, 11 жовтня Синод Константинопольського патріархату прийняв рішення продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Української православної церкви. Також було прийнято рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ щодо предстоятеля УПЦ КП Філарета і предстоятеля УАПЦ Макарій. Разом з тим Патріархія підкреслила неприпустимість майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

15 жовтня Російська православна церква заявила про розрив відносин з Константинопольським патріархатом.

У свою чергу предстоятель Української православної церкви Київського патріархату, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет заявив, що нова українська церква буде мати назву Українська православна церква. "Назва: "Українська православна церква" - офіційна. Друга назва - Київський патріархат", - пояснив патріарх. У той же час, на думку Філарета, чинна Українська православна церква Московського патріархату повинна змінити свою назву.

Залиште свій коментар

Вибір редакції