В УПЦ МП назріває переворот

Перший за 19 років собор Української православної церкви може бути використаний для отримання УПЦ більшої незалежності від Московського патріархату.

Українська православна церква Московського патріархату готується до першого за останні 19 років собору, який відбудеться 8 липня. За інформацією джерел, він може бути використаний для отримання УПЦ більшої незалежності від Московського патріархату. Про це пише "Сегодня".

Згідно з офіційною версією Церкви, собор збирають для підведення підсумків перед ювілеєм у наступному році – 20-річчям діяльності Блаженнішого митрополита Володимира на чолі УПЦ і 45-річчям його служіння.

"За статутом Собор збирається у міру потреби, і зараз така потреба з'явилася", - зазначив секретар глави УПЦ Володимира, архієпископ Переяслав-Хмельницький та Вишневський Олександр Драбинко.

Проте за словами джерел, головна мета Собора - затвердження змін до статуту Української православної церкви, які посилюють її незалежність від РПЦ.

Основна зміна - введення посади місцеблюстителя, який буде виконувати обов'язки предстоятеля в разі його смерті або неможливості з тих чи інших причин виконувати обов'язки. Зараз ця норма є в статуті, але не затверджена собором і не схвалена патріархом РПЦ Кирилом, як належить за церковними законами. Причому запровадження цієї посади - тільки перший крок, другим називають обрання вже найближчим часом місцеблюстителем 33-річного архієпископа Олександра Драбинко, який нібито має великий вплив на митрополита Володимира.

Раніше преса називала Драбинко лідером прихильників автокефалії, тобто відділення УПЦ від РПЦ. Сам він спростовував це.

У прес-службі церкви також прокоментували інформацію щодо посади місцеблюстителя.

"Днями відбувся синод, і на ньому питання про місцеблюстителя не ставилося. Немає цього питання і в порядку денному собору. Та й неможливо при діючому предстоятелі обрати місцеблюстителя", - повідомив прес-секретар УПЦ Василь Анісімов.

Проте джерело в керівництві УПЦ повідомило виданню, що місцеблюститель може бути обраний з числа членів синоду. Саме 27 червня в синод додатково обрали трьох ієрархів, включаючи Драбинко. Причому статутом УПЦ на даний момент таке розширення синоду передбачено не було. Сам Драбинко натомість стверджує, що у 2007 році в синод вже вводили двох нових членів, і тоді це ніяких питань не викликало.

Схвалення змін до статуту джерело в керівництві УПЦ назвало ключовим моментом.

"Прихильникам автокефалії важливо провести їх (зміни – ред.) на соборі до візиту патріарха Кирила в кінці липня, тому що тоді керівництву РПЦ буде складно домогтися виправлення статуту. Звідси і поспіх з собором. А після собору можуть Блаженнішого проголосити тяжкохворим, обрати місцеблюстителя і поставити Патріарха перед фактом", - зазначило джерело.

Драбинко натомість чутки про своє можливе призначення місцеблюстителем і курс на автокефалію назвав маячнею і відмовився коментувати цю інформацію.

"Рішення собору будуть показовими. Патріарх не може схвалити ті зміни статуту, які входять у протиріччя з статутом РПЦ, а саме такою є норма про місцеблюстителю", - зазначив голова московської Асоціації православних експертів Кирило Фролов.

У церковних колах між тим обговорюють кілька кандидатур на зміну 76-річному митрополиту Володимиру. Серед кандидатів - митрополити Одеський (Агафангел), Донецький (Іларіон), Кримський (Лазар), Дніпропетровський (Іриней) і владика Павло (настоятель Києво-Печерської Лаври). Шанси Драбинко також високі.

Читайте також:

Голова УГКЦ заявив про готовність сприяти зустрічі Папи Римського і Кирила

Філарет побачив користь у візитах Кирила в Україну

У VIP-районі Києва вивісили білборди з пропозицією благословення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: