В УПЦ МП назвали Росію державою-агресором та поки відмовилися змінювати назву церкви

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Речник Московського патріархату запевняє, що УПЦ МП є самокерованою.

Речник УПЦ МП архієпископ Климент повідомив, що юридичний відділ Київської митрополії УПЦ (МП) аналізує законопроект Ради про перейменування церкви та заявив, що в них немає центру керування в державі-агресорці.

Про це він розповів в ефірі "Радіо Свобода".

Климент наголосив, що поки юридичний відділ не проаналізує законопроект, назву церкви не змінюватимуть, адже вона самокерована без центру в жодній іншій державі.

"Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр", - сказав він.

Архієпископ додав, що в УПЦ МП чітка позиція щодо питань Донбасу і Криму.

"Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України", - заявив він.

Раніше Верховна Рада України ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні. Відповідно до цього документа, релігійна організація, центр управління якої розташований в країні-агресорі, повинна у своїй назві повністю відтворити статутну назву організації, до якої належить. Також можливе додавання слів "в Україні" або ж зазначення свого місця в структурі цієї релігійної організації.

ВідеоРада ухвалила закон, який зобов'язує перейменувати УПЦ МП

Закон про перейменування церкви відзначили бійкою: у Верховній Раді побились депутати "Опоблоку" та коаліції. Це сталось після ухвалення закону, який зобов'язує православну церкву московського патріархату змінити назву так, щоби у ній було вказано приналежність до Росії. 

Рада ухвалила закон, який зобов'язує перейменувати УПЦ МП

Залиште свій коментар

Вибір редакції