Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ МП обурилися втручанням Порошенка у церковні справи та розкритикували звернення про автокефалію

У Московському патріархаті аргументують своє обурення зокрема тим, що церква в Україні є незалежною від держави.

В Українській православній церкві Московського патріархату розкритикували звернення президента щодо надання Томосу про автокефалію православній церкві в Україні.

Про це повідомляється у заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ.

У ній зокрема вказується на те, що стаття 35 Конституції України передбачає відокремлення церкви від держави. "У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи", – наголосили у Московському патріархаті "з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія".

ВідеоЦерква Московського патріархату в Україні стала більше залежною від Москви

"Подібні дії Української держави у церковній сфері могли б бути виправданими лише у випадку, якби церква в Україні мала законодавчо закріплений державний статус, як це було в історії багатьох держав і досі зберігається в окремих державах світу. Однак, оскільки сьогодні церква в Україні не має державного статусу та відокремлена від держави, то й державна влада не має підстав втручатися у церковні справи", – йдеться у повідомленні.

Також в УПЦ МП висловили стурбованість, що надання автокефалії Православній церкві в Україні розглядається як питання не лише релігії, але й геополітики. 

"Не слід змішувати церковні й політичні, а тим більше геополітичні питання. У зв’язку з цим вважаємо неприйнятним, щоб автокефалія розглядалася під геополітичним кутом зору. Для церкви питання автокефалії є не політичним, а еклезіологічним, тобто таким, що стосується життя й природи церкви як Тіла Христового", – говориться в заяві.

ВідеоЧи канонізує Путіна російська церква

Нагадаємо, що 17 квітня президент Порошенко після відвідин Стамбула і зустрічі з Вселенським патріархом Варфоломієм повідомив, що до кінця липня в Україні може з'явитися Єдина православна церква.

Під зверненням до патріарха Варфоломія про надання автокефалії (незалежності) підписалися як патріарх Філарет з усіма єпископами УПЦ КП, так і голова УАПЦ Макарій. За 26 років це звернення стало першим документом, який об'єднав усі церкви, зауважив Порошенко.

19 квітня відповідне звернення підтримала голосуванням Верховна Рада України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції