УПЦ МП виступила з погрозами у разі надання Томосу про автокефалію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Там вважають, що це може призвести до розколу всього православного світу.

Надання українській церкві Томосу про автокефалію та початок створення єдиної церкви в Україні може призвести до масштабного "розколу українського суспільства".

Таку думку в інтерв’ю "РБК-Україна" заявив керівник справами Української православної церкви Московського патріархату митрополит Антоній.

"Ці дії можуть привести до розколу українського суспільства, і на найближчі роки або на століття треба буде відкинути думки про єдину церкву - саме це нас зараз хвилює найбільше. Існування двох церковних юрисдикцій розріже тіло нашого суспільства дуже глибоко, і я не уявляю, як потім його зцілювати. Звичайно, це призведе і до розколу в усьому православному світі", - розповів священик.

Він також зазначив, що від "єресі та розколу ніхто не застрахований", якщо не жити соборно.

"У церковній історії бували випадки, коли великі патріархи ставали єресіархами і розкольниками. Церква живе своєю повнотою. Єпископат діє не так, як хоче сам, або має від когось завдання, а відчуваючи, чим живуть люди. Люди для нас не електорат, як у політиків, у нас - народ Божий", - підкреслив митрополит Антоній.

Нагадаємо, що 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які будуть представляти Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію". 

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні в п'ятницю, 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод прийняв рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

ВідеоРПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

Московський Патріархат розриває зв'язки із Константинополем. Патріарх російської православної церкви Кирил заявив, що припинить згадувати ім'я Константинопольського патріарха Варфоломія під час богослужіння. Таке рішення прийняли на позачерговому засіданні синоду РПЦ у Москві. Кирило скликав його через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну. 

РПЦ заявила про розрив зв'язків із Константинополем

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції