Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ МП розгнівалися через екзархів із Константинополя та закликають їх залишити Україну

Їхнє призначення було назване "грубим втручанням" у внутрішні справи "Української Православної Церкви".

Священний Синод Української Православної Церкви Московського патріархату заявляє, що призначення Константинопольським Патріархатом екзархів до Києва є порушенням "канонічної території".

Про це було оголошено на засіданні 25 вересня, повідомляє інформаційно-просвітницький відділ церкви.

Призначення було назване "грубим втручанням" у внутрішні справи "Української Православної Церкви".

"Синод УПЦ закликав Патріарха Константинопольського Варфоломія припинити втручання у внутрішні справи Української Православної Церкви та не порушувати її канонічної території", - йдеться в повідомленні.

Також в УПЦ МП вважають, що екзархи Константинопольського Патріархату архієпископ Памфілійський Даниїл та єпископ Едмонтонський Іларіон мають залишити територію Української Православної Церкви.

Єпископат УПЦ МП ухвалив ріщення призупинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату.

ВідеоРосійська православна церква лякає розколом світового православ'я

Російська православна церква відреагувала на призначення Вселенським Патріархатом своїх представників - екзархів - у Києві на час підготовки до надання Українській церкві автокефалії. У Москві образилися, що це рішення Константинополь не узгодив із російським патріархом Кирилом. Тепер, сказано в офіційній заяві, єдність світового православ'я - під загрозою, і найближчим часом РПЦ "діятиме у відповідь". 

Російська православна церква лякає розколом світового православ'я

Нагадаємо, що 7 вересня Вселенський патріархат призначив своїх екзархів (представників), які представляють Константинополь у Києві - архієпископа Даніеля Памфилона зі Сполучених Штатів і єпископа Іларіона з Едмонтона з Канади. РПЦ відреагувала на призначення представників Константинополя в Україні та назвала це "безпрецедентним і грубим вторгненням на свою територію".

Після цього священний синод РПЦ на екстреному засіданні 14 вересня, вирішив припинити участь церкви у роботі структур під головуванням Константинопольського патріархату. Крім того, синод ухвалив рішення про припинення в храмах Московського патріархату молитовного поминання патріарха Константинопольського Варфоломія за божественною літургією.

17 вересня, екзархи Вселенського Патріархату на зустрічі з президентом Петром Порошенком повідомили, що Українська православна церква перебуває на фінішній прямій до створення автокефалії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції