В УПЦ МП стався переворот, в Володимира відібрали владу - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
8581
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В УПЦ МП стався переворот, в Володимира відібрали владу - ЗМІ

Священий синод УПЦ МП фактично відсторонив Володимира від управління / Фото: goodvin.info

Влада в Московському патріархаті зосередилася головним чином в руках синоду.

В УПЦ МП фактично стався переворот - рішення Священного синоду, що пройшов 26 січня без участі митрополита Володимира, де-факто передбачає відсторонення його від управління церквою. Про це пише "Дзеркало тижня. України".

Наразі, за інформацією видання, влада зосередилася головним чином в руках синоду, а точніше, деяких його учасників. Все це дозволило спостерігачам порівняти учасників синоду з ГКЧП, пише "Дзеркало тижня. України".

Ще одним результатом засідання Синоду стало те, що контроль над церквою взяли архієреї, що фінансуються відомим бізнесменом і церковним меценатом Віктором Нусенкісом, відзначає видання.

Слід зазначити, що влітку 2011 року на Ювілейному соборі Нусенкіс відкрито оголосив про те, що йде в опозицію до Володимира.

"Якщо вірити офіційним коментарям, що послідували за Синодом, предстоятель УПЦ зобов'язаний підкоритися рішенням Синоду. У самому крайньому випадку він може записати свою "приватну думку". Він не може просто" скасувати "ці рішення. І в такому положенні митрополит Володимир буде залишатися до тих пір, поки не виявиться "повною мірою здатний виконувати свої обов'язки", - констатує видання.

Секретар Володимира повідомив, що митрополит був готовий проводити Синод і чекав на архієреїв у лікарні, поки йому не повідомили, що засідання вже відбулося, а його "не хотіли турбувати".

За інформацією видання, відсутність на засіданні Синоду Володимира дозволила вирішити важливу проблему: затвердити комісію з перегляду Статуту УПЦ - те питання, яке викликало скандал на літньому Соборі. В результаті до комісії увійшли люди, дуже далекі від ідеї автономії УПЦ.

"І це можна вважати маленькою, але дуже важливою перемогою Московської патріархії та її найближчих союзників в українському Синоді", - йдеться у статті.

Як зазначається, якщо привести Статут УПЦ у відповідність до Статуту РПЦ, буде вже неважливо, хто є митрополитом Київським, "юридично залежність УПЦ від Московської патріархії буде закріплена", пише видання.

Нагадаємо, раніше на засіданні Священного синоду УПЦ МП 26 січня на час хвороби митрополита Володимира управляючим Київською єпархією було призначено намісника Києво-Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя).

В УПЦ КП призначення Павла управляючим Київською єпархією МП назвали "рейдерським захопленням у церкві".

Наступна публікація