Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В УПЦ МП звинуватили Константинополь в неканонічних діях через призначення представників в Україні

"Нам цього не треба", - прокоментував Томос про афтокефалію митрополит Онуфрій.

Глава УПЦ Московського Патріархату митрополит Онуфрій вважає призначення Константинополем екзархів (представників) в Україні неканонічним втручанням.

"Константинопольський патріарх надіслав на Україну двох своїх екзархів. Це антиканонічність, тобто неканонічне дія Константинопольської церкви", - заявив митрополит Онуфрій в інтерв'ю на телеканалі "Інтер", передає Інтерфакс.

Онуфрій заявив, що "Константинополь не має ні морального, ні канонічного права втручатися в справи України". "Вони хочуть командувати і вчити нас жити?" - запитав митрополит, підкресливши, що церква "не може жити за стандартами мирського життя".

Саме надання константинопольського томосу про автокефалію обмежувало б свободу УПЦ, вважає він. "У нас є свій Синод, є свій Архієрейський Собор, у нас є свій церковний суд, у нас все є ... Томос - це вже обмеження нашої свободи, яка у нас є. Нам цього не треба. Якщо він комусь потрібен , нехай роблять його - нам він не потрібен, у нас є всі атрибути вільного життя для нашого духовного успішного служіння людям ", - сказав митрополит Онуфрій.

Раніше у РПЦ призначення екзархів назвали "безпрецендентним вторгненням". Там пообіцяли, що "такі дії не можуть залишитися без відповіді". 

Як пояснили у Варфоломія призначення екзархів в Києві має прокласти шлях до автокефалії української Церкви, а сам патріарх Варфоломій має намір захищати її. 

ВідеоОстаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

У Стамбулі завершився Великий Архієрейський Собор, де обговорювали надання Україні автокефалії. Ієрархи були проінформовані про рішення Патріарха Варфоломія і не висловлювали принципових заперечень. Тож, далі - остаточне ухвалення документів - на Священному синоді. Ймовірно, це станеться вже у жовтні. Питання надання автокефалії можуть розглядати одночасно з питанням зняття анафеми з нинішнього очільника УПЦ КП Патріарха Філарета. 

Остаточне рішення щодо надання Україні автокефалії, ймовірно, оголосять у жовтні

Залиште свій коментар

Вибір редакції