В уряді Азарова нарахували рекордну кількість мільйонерів

За даними Інституту Горшеніна, більшість членів українського уряду - мільйонери. Експерти дали оцінку статкам 12-ти членів Кабміну з 16-ти.

Більшість членів українського уряду - мільйонери. Про це йдеться у доповіді Інституту Горшеніна "Великий український бізнес і уряд України", яка була представлена 29 березня в Брюсселі.

"Нинішній український уряд - кабінет прем'єр-міністра Миколи Азарова - один у своєму роді, де більшість займають не професійні політики, але дуже багаті люди, які тримають владу зараз", - сказала керівник Департаменту медіа-програм Інституту Горшеніна Ксенія Василенко на презентації доповіді.

Василенко зазначила, що з 16 членів Кабміну п'ятеро - Андрій Клюєв, Борис Колесніков, Сергій Тігіпко, Юрій Бойко і Микола Присяжнюк - є офіційними мільйонерами.

Ще двоє, за її словами, - Віктор Балога та Микола Злочевський - хоч і не декларують свої мільйони, проте, де-факто також є мільйонерами.

У доповіді зазначено, що деякі міністри в уряді реєструють свою власність на близьких родичів. Так, Микола Азаров і Олександр Лавринович реєструють свою власність на синів, а Дмитро Табачник – на рідного брата.

"Поза всяких сумнівів, є чиновники у складі Кабінету міністрів України, які ніколи не мали супер-прибутків, як, наприклад, віце-прем'єр-міністр Віктор Тихонов і міністр закордонних справ Костянтин Грищенко", - зауважила Василенко.

Водночас вона звернула увагу, що за останній рік рівень статків багатьох урядових мільйонерів значно зріс. "І це тільки інформація з відкритих джерел", - уточнила експерт.

Зокрема, за її даними, статки першого віце-прем'єра Клюєва за 2010 рік зросли більш ніж на півмільярда доларів, а статки віце-прем'єра Тігіпка - на 223,6 млн доларів.

У доповіді з посиланням на відкриті джерела дано оцінку статків 12-ти членів уряду з 16-ти, а також сфери їхніх основних інтересів.

Варто нагадати, що, за даними Держкомстату, понад 80% українців отримують зарплату до 3,5 тисяч гривень на місяць.

За даними одного з останніх опитувань, близько третини українців (32%), оцінюючи своє матеріальне становище заявили, що ледве зводять кінці з кінцями, іноді їм бракує коштів навіть на харчування. Тільки 6% громадян не зазнають матеріальних труднощів - за винятком особливо великих покупок (житло, автомобіль).

Читайте також:

Януковичу і міністрам дозволили не декларувати доходи

Закон дозволяє багатіям в Україні не платити податки

Україна "виходить з кризи": у Партії регіонів побільшало мільйонерів

Бродський не повірив, що є українці, які працюють за 3,5 тис. гривень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: