В уряді бачать майбутнє України у федералізації

Віце-прем'єр Віктор Тихонов не залишив свою ідею перетворення України на федерацію. Але для цього необхідно буде змінити менталітет українців.

Віце-прем'єр-міністр України Віктор Тихонов вважає, що майбутнє України - в її федеральному устрої.

"Я глибоко переконаний, що майбутнє нашої країни все-таки у федеральному устрої", - заявив Тихонов на брифінгу за підсумками з'їзду Української асоціації місцевих та регіональних влад (УАМРВ), який 15-16 липня проходив у Харкові.

Урядовець додав, що він давно стоїть на цій точці зору і не відступає "від теоретичної частини своєї тривалої роботи над цим питанням".

Водночас, висловив жаль Тихонов, "наше суспільство не готове" до федералізації.

На його думку, "наш менталітет ще не дозволяє про це говорити серйозно". Хоча, за словами Тихонова, всі держави, які зважилися на це, сьогодні є одними з найбільш економічно успішними і "політично спокійними" країнами.

"Це наше майбутнє, але не сьогодні", - додав чиновник.

Нагадаємо, ще досить нещодавно у Партії регіонів стверджували, що Україну можна врятувати від розвалу, лише перетворивши її на федеративну державу. Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко заявляв, що не бачить іншої альтернативи розвитку української держави, ніж її федералізація.

Утім, пізніше президент Віктор Янукович виступив проти федералізації України. "Україна - унітарна держава. Крапка. Унітарна і демократична. І це передбачає більше прав регіонів", - підкреслив глава держави.

Читайте також:

Литвин похвалив ідею про федеральний устрій країни

Янукович виступив проти федералізації України

Кравчук про Януковича: "Цар-батюшка не може зробити все"

ПР: через Галичину Україна не відбудеться як держава

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: