Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Уряді не будуть діджиталізовувати паперовий документообіг для населення - Дубілет

В Уряді не будуть діджиталізовувати паперовий документообіг для населення - Дубілет

Тим, хто не вміє користуватися комп'ютером, можна не перейматися.

Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет розповів, що документи в державі мають зникнути, але для населення це станеться не скоро. Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Наші плани полягають в тому, щоб зникли всі папери. Тому що це не лише про екологію, хоча це також важливо, це про ефективність. Ви просто не уявляєте, скільки паперів зараз у державних установах ходять цими кабінетами, просто стоси паперів. Нам потрібно все це перевести в електронну форму. Паперовий документообіг - це не ефективно, це десятки тисяч державних службовців та мільйони українців, які гають свій час та таланти та це ризик корупції", - розповів Дубілет.

За оцінками міністра, на кадровий документообіг витрачається близько 100 мільйонів гривень на папір на та канцелярію. "А в цілому держава витрачає на канцелярію та папери від мільярду гривень на рік. Папір, принтери, картриджі. Своєю чергою, на діджиталізацію з бюджету витратять набагато менше", - повідомив він.

Дубілет уточнив, що питання уряду та держустанов мають вирішуватися в електронній формі, а держслужбовці мають вміти користуватися комп'ютером. Крім того, на його думку, протягом одного, двох років паперовий документообіг в багатьох установах замінять на електронний.

"Щодо адміністративних послуг для населення, звісно, ми не можемо сказати, що абсолютно все має бути в електронній формі, тому що дійсно є багато людей, які не на ти з комп'ютером. Відповідно для них має бути альтернатива", - пояснив міністр Кабміну.

На запитання, чи звільнять людей, які роками перекладали папери, Дубілет відповів, що він подумає, як найкраще застосувати їхні таланти.

Нагадаємо, раніше Дубілет розповів, що трудові книжки вже не потрібні.

Відео Операція діджиталізація: що невдовзі має змінитись в українських школах

Шкільні підручники, домашні завдання, розклад та оцінки вже з’являються в смартфонах учнів. А отже, імовірно, що невдовзі, замість великих портфелів, школярі ходитимуть до школи з невеликими сумками. На які зміни чекають учні, і чого бояться вчителі – Сніданок розпитав.

Операція діджиталізація: що невдовзі має змінитись в українських школах

Залиште свій коментар

Вибір редакції