В уряді не виключають, що новий поділ України на райони зазнає змін після виборів

В уряді не виключають, що новий поділ України на райони зазнає змін після виборів

У Кабміні також говорять про зміну адмінцентрів, якщо "буде виявлена якась недоречність".

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов не виключає, що система нового районування в Україні, яку затвердила Верховна Рада, вже через рік після місцевих виборів потребуватиме зміни.

Про це він сказав в інтерв'ю Укрінформу.

"Головне, що всі розуміють, що це ще не доконаний процес, вже приблизно через рік після перших виборів можливі зміни. Окрім того, з'явиться можливість для того, щоб Кабінет міністрів України змінював центри там, де буде виявлена якась недоречність, чи навпаки – потреба створення нового адмінцентру", - сказав Немчінов.

За його словами, не можна суто математично промоделювати те, як люди сприймуть ті чи інші зміни.

"Тому, я вважаю, ми можемо і маємо повертатися до таких процесів, якщо буде на це суспільний запит, а я думаю, що він таки буде", - додав урядовець.

Нагадаємо:

  • 12 червня Кабінет міністрів відправив до Ради проєкт закону про формат майбутніх районів. Їхню кількість в Україні хочуть скоротити з 490 до 129. Переважно у нових районах має проживати не менше 150 тисяч людей - це європейський стандарт.
  • Зараз серед наявних районів існує велика диспропорція, яку хочуть виправити, аби утворення відповідали сучасним вимогам для організації ефективної місцевої влади. Приміром, найменший район в Україні за кількістю населення – Поліський у Київській області. Там проживає 5622 людей. Водночас найбільший – Харківський, там живе понад 182 тисячі людей.
  • Верховна Рада України на засіданні 17 липня підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 нинішніх районів і створення замість них 138 нових. 

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів