В уряді розповіли, скільки відсотків території України потребує розмінування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Нині заміновано близько 30% території країни.

На сьогодні через військові дії на Сході та регулярні вибухи на складах боєприпасів розмінування потребує 30% території України.

Про це у своєму Twitter повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

"На сьогодні розмінування потребує близько 30% території України. Це стосується не тільки Сходу країни або випадків НС і пожеж на складах боєприпасів. Це комплексне гуманітарне розмінування колишніх територій і районів бойових дій, військових полігонів забруднених ВНП", - написав Зубко.

Віце-прем'єр зазначив, що від початку 2018 року піротехнічними підрозділами рятувальних служб на всій території України (у тому числі звільнених територіях Донецької та Луганської обл.) було виявлено, вилучено та знищено понад 44,5 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 613 авіаційних бомб.

Зубко дав доручення Харківській, Вінницькій, Чернігівській, Донецькій і Луганській обл. спільно з ДСНС та Міністерством регіонального розвитку підготувати плани з оповіщення, логістики, евакуації, розміщення людей, розмінування.

Нагадаємо, 9 жовтня о 03:40 до ДСНС надійшла інформація про те, що на території військового 6-го арсеналу Міноборони поблизу Дружби та Августівки Ічнянського району на Чернігівщині виникла пожежа з подальшою детонацією боєприпасів. Із 16-кілометрової зони можливого ураження (Ічня та 30 прилеглих сіл) евакуювали понад 12,5 тисячі осіб. Із них через розгорнуті евакуаційні пункти вивезли 4,3 тис. людей, понад 8,2 тис. осіб виїхали самостійно. Евакуйованих розмістили в спеціально організованих пунктах Ічнянського, Прилуцького, Бахмацького та Ніжинського районів.

Найімовірніша причина вибухів на військових складах - диверсія. Так вважають у Генштабі та СБУ. Аргументують, що майже одночасно вибухи пролунали в чотирьох різних місцях арсеналу. Лунає також слово теракт. Слідчі розглядають ще версії - недотримання пожежної безпеки, навмисний підпал, щоб приховати розкрадання боєприпасів, і службове недбальство. Саме за фактом недбальства військова прокуратура відкрила кримінальне провадження.

11 жовтня повідомлялося, що групи розмінування Збройних сил України здійснили поверхневе очищення 70% території 6-го арсеналу Міноборони неподалік Ічні на Чернігівщині.

ВідеоАби розмінувати Донбас, потрібно 800 мільйонів доларів та десяток років

Міни є всюди - в полях, посадках і на морі. І саперам знадобиться не один десяток років і 800 мільйонів доларів — так порахували в уряді та міжнародних організаціях, - щоби розмінувати Донбас. Адже карт ворожих мінних полів у нас немає.

Аби розмінувати Донбас, потрібно 800 мільйонів доларів та десяток років

Залиште свій коментар

Вибір редакції