В Уряді відповіли на вимогу Зеленського повернути борги вчителям та лікарям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В Кабміні запевняють, що мають план щодо ліквідації заборгованості.

У Кабінеті міністрів пообіцяли вже 27 листопада перерозоділити 171,1 млн грн на зарплати для вчителів та спрямує ще додатково 326 млн грн на дофінансування медичної субвенції, зокрема на зарплати лікарям.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

В Кабміні також зазначили, що Міністерство охорони здоров’я змінює механізм виплати медичної субвенції на контрактування, тобто обсяг виділених коштів залежатиме від кількості наданих медичних послуг людям. Таким чином, обіцяють, що із наступного року не буде жодних затримок із заробітними платами для лікарів.

Щодо освітньої сфери, то в уряді зазначили, шо МОН працює на трьома напрямами роботи для ліквідування заборгованості:

  • наступного року в освітній субвенції вперше враховано актуальний контингент дітей. Простіше кажучи, раніше платили заробітну плату за кількістю дітей, яка значно менша від реалістичної. А насправді це означає, що вчителі недоотримували гроші на зарплати протягом останніх років. Ми нарешті цю проблему виправляємо і додаємо 2,2 млрд грн для того, щоб враховувати ту кількість учнів, яка є реалістичною;
  • створюється ефективна мережа шкіл, що значно допоможе підвищити зарплати освітянам;
  • готує зміни до формули розподілу освітньої субвенції.

"Більше того, Уряд передбачив у Держбюджеті-2020 найбільше коштів на фінансування медицини, освіти й науки. Наприклад, уперше для молодих вчителів передбачається щорічна грошова підтримка в розмірі 21 тис. грн. А фінансування сфери охорони здоров’я загалом збільшено на 13%", - додали в Кабміні.

Нагадаємо, 26 листопада президент України Володимир Зеленський звернувся до Кабінету міністрів з тим, щоб швидко покрити борги із зарплат лікарям та вчителям.

Відео Без зарплат та з боргами: Державний естрадно-симфонічний оркестр нарікає на брак фінансування

З інструментами на вихід - так оцінюють свою долю музиканти Державного академічного естрадно-симфонічного оркестру України. Нещодавно вони заявили, що вже цієї п'ятниці їх можуть попросити з репетиційної бази, за яку колектив заборгував. Дирекція стверджує, що влада Києва надає їм недостатньо фінансової підтримки. Що з цього приводу думає Міністерство культури і чи будуть гроші - ТСН дізнавалась.    

Без зарплат та з боргами: Державний естрадно-симфонічний оркестр нарікає на брак фінансування

Залиште свій коментар

Вибір редакції