В уряді заговорили про посилення карантину: як допоможуть бізнесу

Автор
Олена КапнікОлена Капнік
Дата публікації
Перегляди
3833
Поділитись:
WhatsApp
Viber
В уряді заговорили про посилення карантину: як допоможуть бізнесу

Фото: Associated Press

Кабмін розробив програми підтримки для населення та бізнесу.

За ініціативи президента Володимира Зеленського Кабінет міністрів розробив підтримку для українців і бізнесу, якщо в Україні вдадуться до посилення карантину на зимові свята. 

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Пропонуються програми з допомоги ФОПам, збереження робочих місць та єдиного соціального внеску, зауважив очільник Кабміну.  Їх направили на розгляд до Верховної Ради. 

ФОП та наймані працівники, якщо сфера їхньої діяльності потрапить під закриття, отримають матеріальну допомогу в розмірі вісім тисяч гривень. За словами Шмигаля, програмою в разі посилення карантину зможуть скористатися понад мільйон українців, а загальний обсяг за цим напрямком становитиме десять мільярдів гривень.

Щодо програми збереження робочих місць, то у разі запровадження посилених заходів роботодавці також зможуть отримати до восьми тисяч гривень одноразової матеріальної допомоги на кожного працівника, робочий час якого скорочено або буде скорочено внаслідок карантину. 

Підприємства, робота яких зупиниться через введення локдауну, отримають компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску за найманих працівників. Прем'єр наголошує, що близько 120 тисяч юридичних осіб буде закладено майже 1,5 мільярда гривень. Крім того, від сплати податків і зборів, включно з ЄСВ, будуть звільнені майже 200 тисяч фізичних осіб-підприємців 1-ї групи. 

Як повідомлялося, міністр культури Олександр Ткаченко пропонує запланувати двотижневий жорсткий карантин під час новорічних і різдвяних свят, а також відмовитись від масових заходів. Водночас уряд має допомогти всім, хто фінансово потерпає в умовах безробіття. 

Говорять про посилення обмежень на свята і в Офісі президента. Радник керівника ОП Тимофій Милованов каже, що різдвяні свята - гарна нагода посилити карантинні обмеження в Україні. 

Компенсація за карантин: Зеленський анонсував програму підтримки підприємців

Компенсація за карантин: Зеленський анонсував програму підтримки підприємців

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3833
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація