В урядовій програмі розвитку країни українська мова не передбачена

Кабмін не залишив у програмі розвитку України жодної згадки про підтримку української мови й культури.

В урядовій програмі соціально-економічного розвитку України відсутні будь-які згадки про підтримку української мови та культури. Натомість, необхідність підтримки національних чи етнічних меншин України згадується десятки разів.

Про це 15 квітня в парламенті заявив заступник голови Верховної ради Микола Томенко (БЮТ).

"Я не пам’ятаю жодного документу незалежної України та, чесно кажучи, важко уявити документи Комуністичної партії України, яка керувала Радянською Україною, де б не ставилося питання про підтримку української мови, української культури, українських традицій, - цитує Томенка його прес-служба.

"Натомість, в документі, який ми бачимо сьогодні, не тільки не ставиться питання про підтримку, а взагалі жодного разу на згадуються слова "українська мова", "українські традиції", - обурився політик.

За його словами, "українська культура" згадується один раз в контексті її неконкурентоспроможності. Політик наголосив: "Складається враження, що дану програму писали виключно представники національних меншин України, оскільки необхідність підтримки національних чи етнічних меншин України згадується десятки разів, натомість, не зрозуміло хто ж буде забезпечувати культурні, освітні права власне українців в своїй єдиній державі".

Микола Томенко зазначив, що в тексті Програми стали модними радянські терміни про "вітчизняну" економіку, законодавство тощо. "Можливо, нова влада ближчим часом, з міркувань боротьби з патріотизмом, взагалі заборонить вживати термін "національне" законодавство, бо, як мінімум, слово "національні" інтереси так само відсутнє у даному документі", - сказав він.

Читайте також:

Одеський губернатор відмовився фінансувати єдину україномовну газету

У Раду внесено законопроект, що забороняє обмежувати українську мову

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

Табачник: головний здобуток України – абсолютна двомовність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: