Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
В Ужгороді - спалах дифтерії. У місті бракує вакцин

Хворобу діагностували у студентів з Індії.

В Ужгороді 15 студентів медичного факультету місцевого вишу захворіло на дифтерію. Усі вони приїхали з Індії, тож, ймовірно, хворобу привезли звідти. Медики занепокоєні, що у місті бракує сироватки, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Діагнози усіх хворих клінічно підтверджені. Лікар, який обстежував першого хворого, певен, що іноземці підхопили хворобу в Україні, бо штам, який висіяли в лабораторії, ходить саме тут.

"Ці студенти перебувають в Україні вже понад місяць. Інкубаційний період дифтерії в середньому - це десять днів, тому ніякого завезеного випадку дифтерії тут немає", - каже інфекціоніст Віктор Петров. Натомість головний лікар Ужгородської інфекційної лікарні підозрює, що дифтерію студенти привезли з Індії. Мовляв, людина півроку може бути носієм і не знати про це.

Стан хворих не тяжкий, загрози життю нема. Проте в медиків викликає занепокоєння відсутність сироватки від дифтерії. Її треба вводити обов'язково, бо вона нейтралізує токсин. У лікарні лише вісім ампул, а тому вистачить хіба на одного тяжкохворого. 

Відео На Закарпатті зафіксували спалах дифтерії: захворіли вже 15 студентів  

Усі – студенти медичного факультету Ужгородського національного університету, приїхали з Індії. У трьох - діагноз уже остаточний, ще 12 - чекають лабораторного підтвердження. А ще понад сотня людей під спостереженням, бо контактували з хворими.   

На Закарпатті зафіксували спалах дифтерії: захворіли вже 15 студентів  


Першим ще 8 жовтня захворів студент п’ятого курсу. Днями у нього підтвердили дифтерію. Студента доправили до лікарні та почали обстежувати усіх, з ким він контактував. У 15 висіяли дифтерійну паличку.

На трьох факультетах ужгородського університету, де навчаються дві тисячі студентів, від сьогодні запровадили десятиденний карантин. "Це є скасоване навчання і теоретичне навчання і також проведення практичних занять у лікарнях та інших медичних закладах нашого міста", - каже проректорка Ужгородського національного університету Мирослава Лендєль. 

Усім іншим студентам університету порадили пройти медогляд і зробити щеплення. "Горло при ангіні дуже болить, при дифтерії воно не буде боліти. У пацієнтів не буде високої температури, а тому абсолютно всім, хто має хворе горло необхідно проходити обстеження після такого випадку. Особливо враховуючи те, що кількість щеплених менше 45 відсотків серед дорослих", - каже інфекціоніст Віктор Петров.

За останні дев'ять років дифтерії на Закарпатті не виявляли. Утім, про ймовірність її спалаху в Україні епідеміологи попереджали заздалегідь і закликали робити щеплення. "Виявлення дифтерії залежить від обережності медиків. Дуже часто дифтерія протікає як звичайна ангіна. Її можна пропустити, якщо не мати належного досвіду", - пояснила завідувачка кафедри інфекційних хвороб національного медичного університету Ольга Голубовська.

Дифтерія - це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Летальність від неї може сягати від 50 %. Врятувати може щеплення, яке дорослим слід робити кожні десять років.

Кореспондентка ТСН Наталка Волосацька.

Залиште свій коментар

Вибір редакції