В Ужгороді відкрили памятник жертвам Голокосту

Пам’ятник являє собою дві з’єднані мармурові плити, між якими горить свічка.

7 вересня в Ужгороді відкрили памятник жертвам Голокосту. Його встановлено на території єврейського кладовища. Пам’ятник являє собою дві з’єднані мармурові плити, між якими горить свічка. Монумент спорудили за кошти благодійників.

Як повідомив на церемонії головний рабин Ужгорода та Закарпаття Менахем Мендель, це перше масове поховання жертв Голокосту, виявлене в Закарпатській області. "Шість років ми працювали над пошуком такого поховання, бо були свідчення очевидців. Зрештою, знайшли місце і підтвердження – записи в угорських письмових джерелах", - уточнив він.

За його словами, саме закарпатські євреї першими в Україні постраждали під час Другої світової війни. Нинішнє Закарпаття на той час перебувало у складі хортистської Угорщини, яка виступила на боці фашистської Німеччини, то першими саме закарпатських євреїв забрали у гетто.

За словами Менделя, лише у гетто в Ужгороді були зібрані понад 17 тисяч євреїв, які півтора-два місяці без їжі, води та санітарних умов жили на території цегельного заводу. Саме там чимало євреїв загинуло, і понад 200 з них таємно поховав ужородець, який не був євреєм. Саме це поховання, за словами головного рабина Закарпаття, і виявлене.

Читайте також:

На Буковині вперше встановлено пам’ятник жертвам Голокосту

Франція визнала свою провину за Голокост

Безпритульна жертва Голокосту заповіла університету 100 тис. дол.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: